Seda ÜREN

26-12-1982 İstanbul'da üsküdarda doğdu, oğlak burcu. Ailenin en küçük kızı, 16 yaşında İstanbul Ünversitesi Devlet Konservatuarı Türk Müziği bölümünü kazandı.Aynı dönem Türkiyenin en önemli sanatçıları, Bület Ersoy ve maksimde Emel Sayın'la vokal olarak sahne aldı. 

17 yaşında kendi sahne çalışmalarını profesyönel olarak gerçekleştirmeye başladı ve yurtdışı, başta istanbul olmak üzere tüm büyük şehirlerde clup, konser, extra sahne çalışmalarını sürdürüyor. 

1999 Eylül'de İlk albümü; İLK HEDİYEM'i çıkardı. "Kara Vicdanlı" ve "Şansısızım" şarkılarına klip çekti. 

Sesi kadar fiziğiylede dikkat çeken Seda Üren başta kimsesiz çocuklar olmak üzere pek çok yardım defilesinde podyuma da çıkıp, profesyönel anlamda tanıtım çalışmalarındada bulundu.. 

İkinci albümü AŞKI YAŞA BENİMLE'leyi çıkarıp "GÜLE GÜLE" şarkısına klip çekti. 

Sektörün en genç assolisti ünvanını alarak uzun sarı saçları ve güzel fiziğiyle Türkiyenin barbi'si olarak anılmaya başladı... 
Doğal, samimi ve sempatik tarzıyla beğenilen Seda Üren; 2003-2004 sezonunda ATV'de hafta sonları kendi adını taşıyan HOŞ SEDA isimli müzik-eğlence show programını sundu. 

2005'te ARANMA adlı maxi single ile müzik marketlerde yerini aldı ve "ERKEKLERDE AĞLA" şarkısına klip çekti. Erkeklerde ağlar adlı şarkısında Alişan Güzel sanatçıya yorumuyla eşlik etti... 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile