Bora ÖZTOPRAK

1973 İstanbul doğumlu.

İstanbul Üniversitesi Fen Fakültesi Astronomi ve Uzay Bilimleri Bölümü’nde doktora öğrencisi. 
 

Profesyonel müzik hayatına 1989 yılında başladı. O günden beri aralıksız sahne çalışmalarını sürdüren sanatçı 1995 yılında ilk albümünü piyasaya çıkardı. “Sıra Bize de Gelecek” isimli albüm büyük satış rakamlarına ulaştı. Albüm içinde yer alan şarkılardan bazıları bugün klasik değer taşıyor. Bunların en önemlileri arasında “Akdeniz Geceleri”, “Seni Seviyorum”, “Ağlama İstanbul” sayılabilir. 
Bugüne kadar 5 tane başarılı albüm yapan sanatçı 70’den fazla beste ve şarkı sözüne imza attı. Yeşim Salkım, Hazal, Nüket Duru, Yonca Evcimik gibi sanatçılara da şarkılar veren sanatçının 2007 yılında piyasaya sunduğu son albümünde yer alan “Ölmek var dönmek yok” adlı şarkısı, Power Türk başta olmak üzere pek çok ünlü radyo kanalı tarafından birinci sıraya oturtuldu. 
Öztoprak, çoğunlukla kendi yaşam tarzına uygun; Moda Deniz Klübü, Galatasaray Cemiyeti, Galatasaray Adası, Dragos Lyra Vega gibi çok seçkin mekanlarda sahne almayı tercih ediyor. 
Ayrıca uzun yıllar sahne şovunu sürdürdüğü mekanlardan Caddebostan Chill-in, Göztepe 3,14 en çok iz bırakan mekanlar arasında sayılabilir. Son 1,5 yıldır aralıksız olarak Caddebostan NİSPET Club’da Çarşamba – Cuma – Cumartesi günleri sahne almakta. 
Sanatçı, Müzik Eseri Sahipleri Grubu (MSG) yönetim kurulu üyesi, tiyatro oyuncusu Çiçek Dilligil ile evli ve oniki yaşında bir de çocuk babası.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Aleyna TİLKİ
Aleyna TİLKİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile