Kendi

Pop müzik dünyasının en nevi şahsına münhasır isimlerinden Kendi,İstanbul'da gözlerini açmıştır renkli hayatına!

Sanata yatkın ruhu ailesi tarafından keşfedilince aldığı klasik bale eğitimiyle sahne tozu yutmaya başlar. Genç yaşında dikkat çeken yeteneği sayesinde Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği'nin prestijli organizasyonlarında sahne alan halk dansları ekibine katılması da uzun sürmez. Küçük yaşında sahnelerle tanışan Kendi, müzikle bağını güçlendirmek adına dansa ara verip Okan Duman'dan bateri dersleri almaya başlar; artık sadece dans etmiyor, ritm ve nota da öğrenerek müziği içselleştirme yolunda emin adımlarla ilerliyordu genç yıldız adayı. Kendi'nin dans kadar müziğe de yatkın ve yetenekli oluşu, onu Pera Güzel Sanatlar Lisesi'nde piyano eğitimi almaya teşvik etmişti. Bu dönemde bir yandan da şan dersleri alarak sahne hakimiyetini sesiyle birleştirmeyi profesyonel anlamda öğrenmişti.

Müzik dünyasına kamera önünden giriş yapan Kendi, önemli bir müzik kanalında kendi programının hem yapımcılığını hem de sunuculuğunu üstlenerek çok yönlülüğünü bir kez daha ortaya koymuştur.

Hazırlıklarına 2008 yılında başlanan ilk albümüyle Kendi müzik dünyasına ilk profesyonel adımını atmak için gün sayıyordu. 2009 yılında Seyhan Müzik etiketiyle yayımlanan "Aksi Single" adlı ilk albümü, Kendi'yi bize tanıtan başarılı bir çalışmaydı. "Salla" adlı şarkısıyla dikkatleri üzerine çeken güzel yıldız aynı zamanda bu şarkıda ve klibinde yansıttığı uluslararası tavrıyla ülkemiz müzik piyasasında alışık olmadığımız bir etki yaratmıştır.

Kendi arayı uzatmadan 2011 yılında yepyeni albümüyle müzik dünyasına "Postmodern" bir pencere açtı. Eklektik pop müziğin ülkemizdeki en genç ve başarılı isimlerinden olmaya adaydı Kendi ve bu yeni albüm sayesinde bambaşka bir dinleyici kitlesine ulaşmayı başardı.

Kendi'nin kariyerinin her yeni adımından önce şarkı seçimi konusunda ince eleyip sık dokuduğu bilinir. Doğru zamanı ve doğru şarkıyı beklerken mevcut yeteneklerini geliştirmeye devam eden yıldız 2014 yılında"Aşka İnanmaz" adlı single çalışmasıyla müzik dünyasında adından sıkça söz ettirdi. Müziğini uluslararasi platformlara taşıdı.

İspanya Hit’s Chart’ta listeye giren ilk Türk popçu ünvanını halen elinde tutmaktadır. Aşka İnanmaz Bulgaristan, Kazakistan ülkelerinde de pek çok radyo ve gece klübündeki playlistlerde yerini almıştır.

2014 yılında yayınlanan Oh Oh single çalışmasında iki şarkıya yer veren Kendi müzikseverlerden büyük beğeni topladı.Şarkıların klip izlenme oranları 10 Milyon’a ulaştı ve pek çok köşe yazarı tarafından Türkiye’nin en başarılı kliplerine sahip Pop Müzik sanatçısı ünvanı verildi .

Güzel ve yetenekli popçu Oh Oh Single’ınin ardından ise yorumcu kişiliğini ön plana çıkaracak bir Zeki Güner şarkısı KOVULDUM’u 18 Mayıs’ta piyasaya sürdü.

Müzik eleştirmenleri tarafından tam not alan KOVULDUM Kendi’nin kariyerindeki Mihenk taşlarından biri olacağa benziyor.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile