Günseli DENİZ

Günseli Deniz, (d. 22 Ağustos 1983; Mersin) Setra Film’in yapımcı ortağı, söz yazarı, besteci, yorumcu.

1989 yılında şan derslerine başladı. Derslere, gitar ve piyano ile devam etti. 1991-1993 yılları arasında bale eğitimi alarak okulun resitallerinde yer aldı. 1994 yılında Mersin Devlet Opera ve Balesi’ndeki gösteri ve resitallerin korosunda yer aldı.

1998 yılında konservatuar sınavlarına girdi ve Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuarı’nın lise bölümününü kazandı. Ancak eğitimine yurt dışında devam etmeye karar verip Amerika’ya taşındı. Los Angeles’ta Santa Monica College’da eğitime başladı. Üniversite eğitimine devam ederken Stephen Singer, Cat Cohen, Simone Sello ve Curtis Stevenson gibi müzik şirketleri ile bağlantıları sağlayan çeşitli prodüktörlerle çalıştı. Öte yandan Rihanna, Christina Aguilera, Gwen Stefani gibi seslere vokal koçluğu yapan Şan Eğitmeni Lis Lewis’den 3 sene boyunca eğitim aldı. 

Kariyer 

2006 yılında Türkiye’ye döndü. Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakultesi’nin Halkla İlişkiler Bölümü’nden 2009 yılında Tühid Altın Pusula ödülünü de alarak mezun oldu. 

Aynı sene, Modakent’in Kurumsal İletişim departmanında iş hayatına başladı. 2011 yılında ağabeyi İlker Özcan ile beraber sinema filmi, televizyon programcılığı ve müzik prodüksiyon alanında faaliyet göstermek amacıyla Setra Film Prodüksiyon’u kurdu. 

3 Mart 2012’de “Kalp Ağrısı” adlı ilk albümünü çıkardı. Bu çalışmada, “Kalp Ağrısı” ve “Eloğlu” isimli iki Sezen Aksu şarkısı olmak üzere toplam 11 adet şarkı seslendirdi. “Kalp Ağrısı”nda yer alan 7 şarkının sözü ve 6 şarkının bestesinde Günseli Deniz’in imzası bulunmaktadır. Düzenlemelerde ise Mustafa Ceceli, Erdem Kınay, Özgür Buldum, Emrah Karaduman, Ozan Bayraşa gibi Türk Pop Müziği’nin başarılı isimleri yer aldı. 

Albümün ilk klibini albümün de adı olan “Kalp Ağrısı” adlı parçasına çekti. Bu çalışması Show TV’de yayınlanan “Adını Feriha Koydum” dizisinin 53. bölümünün final sahnesinde yer aldı. Albümün diğer klip çalışmaları “Yalnızım” ve “Ağla” parçalarıyla devam etti. 

Albüm çalışmasının dışında, 2012 Haziran ayında Şafak Sezer’in senaryosunu yazıp başrolünü oynadığı G.D.O. Kardeşler adlı film projesinin yapımcılığını ve soundtrackini üstlendi. 

Diskografi 

Albüm 

Kalp Ağrısı (3 Mart 2012, Yapımcı: Setra Film Prodüksiyon)

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile