Demet TUNCER

Yapmış olduğumuz işlerden fotoğraf bilgi linkleri;

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.802925633083639.1073741950.194277067281835&type=3

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.198964876813054.47742.194277067281835&type=3

Demet Tuncer lise eğitimini devlet bursuyla ABD’de Dünya Kolejler Birliği’nde tamamladı. Bir taraftan öğrenimine devam ederken, aynı anda profesyonel sanat hayatına da adım atmış oldu. 1993-1997 tarihleri arasında H.U.N.M. Üniversitesi’nde Müzikal Tiyatro eğitimine başlarken, University of New Mexico – ABD, Siyasal Bilgiler eğitimini de aynı anda bitirdi. Broadway’deki ilk akademik tiyatronun yapımcılığını üstlenen ve aynı zamanda Florida Devlet Üniversitesi’nin drama dekanı olan Steve Wallace ile birçok projede çalıştı.

Santa Fe operasında dünyaca ünlü tenor Andre Garcia Nuthman’ın müzik direktörlüğünü yapmış olduğu müzikallerde rol aldı. Sting’in yanısıra Amerika’da daha birçok ünlü sanatçının şan hocası olan Austin Miskel’in dikkatini çekmeyi başararak birlikte çalışma fırsatını yakaladı. New York operasında ünlü bir bas-bariton olan Carlos Archuleta ile değişik müzikallerde oynadı. 1997’de Türkiye’ye döndükten sonra Garo Mafyan, Atilla Özdemiroğlu ve Uğur Başar önderliğindeki İstanbul Gelişim Orkestrası’nın bir dönem solistliğini üstlendi. Türkiye Demet Tuncer’i popüler anlamda ilk defa “Çocuklar Duymasın” adlı dizide canlandırdığı Amerika’lı patroniçe “Mary Smith” karakteriyle tanıdı. Demet Tuncer, dizilerde, tiyatro oyunlarında, müzikallerde, ve birçok eğitim filminde rol alırken, Türkçe-İngilizce sunumlar yapmaya da devam ediyor. Türkiye’de ilk tiyatro oyunu Gencay Gürün ile Tiyatro İstanbul’da “Aşkın Yaşı Yok” adlı komedi oldu. Bu oyundaki “Marie-Collette” rolüyle 2005 yılında Selim Naşit Tiyatro Ödülleri’nde “Komedi Dalında En İyi Kadın Sanatçı Ödülü”ne layık görüldü. 2006 yılında İstanbul Devlet Opera ve Balesi’nin “Batı Yakasının Hikayesi” müzikalinde “Anita” rolünü üstlendi. Sadri Alışık Tiyatrosu’nda Ray Cooney’nin yazdığı Türkiye’de Çetin Akcan’ın sahneye koyduğu “Kaç Baba Kaç” adlı fars oyununda “Jane Tate” rolünü canlandırdı. Daha sonra Aram Gülyüz‘ün yönetmenliğinde Plato Film Yapım’ın tiyatro oyunlarından uyarladığı “Arapsaçı” ve “Kadın Terzisi” filmlerinde oynadı. Calvus Medya yapımın üstlendiği, Raşit Çelikezer’in yönettiği ATV’de yayınlanan “Gizli Patron” sitcom’unda “Sevda” adında ana karakterlerden birini canlandırdı. Şarkıcı Mikael’in “Bıraktığımız Yerden” adlı albümünde yer alan “Söylemeyin” parçasında düet yaptı.

Show TV’de “Bak Kim Dans Ediyor” şov programına yarışmacı olarak katıldı ve her türde dansı, yapılan dansa has karakterleriyle ortaya koyarak izleyenleri şaşırtmayı başardı. Ekim 2007 itibariyle Tiyatro Kedi sahnesinde “Müzikaldeki Hayalet” adlı müzikalde başrolü üstlenerek beş farklı kadın karakterini canlandırıyor. Unutulmaz 3 Hürel grubu adına hazırlanmakta olan saygı albümünde “Sana Değmez” adlı parçayı yorumlayarak bir çok değerli yorumcu ile bir arada yer alacak.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile