Tarık SEZER Orkestrası

1964 yılında İstanbul da doğan Tarık Sezer 1974 yılında İstanbul Belediye Konservatuarına girdi. 9 Yıl boyunca çello, piano, kompozisyon dersleri alıp 1984 yılında mezun oldu.
Okuldaki öğrenimini sürdürürken 1981 yılında dönemin önemli orkestralarından biri olan Topkapı Orkestrasından teklif alıp bu orkestrada çalışmaya başladı.

1985 Yılında Aydın Karabulut Gürol Ağırbaş Tahsin Endersoy Ve Erkan Uğur ile grup kuran Tarık Sezer 1985-1989 yılları arasında başta Zülfü Livaneli olmak üzere birçok sanatçıya sahne performanslarında eşlik etmiştir.

 1990-1991 yıllarındaki askerlik görevinden sonra dönüşünde Leman Sam ile 3,5 yıl süren bir çalışması olmuştur.1994 yılında Sertab Erener ile çalışmaya başlayan Tarık Sezer aynı yıl içerisinde Yıldız Tilbe’ nin Delikanlım Gökhan Kırdar’ ın yerine sevemem albümlerinin müzik direktörlüğünü ve aranjörlüğünü yapmıştır


1995 Yılında Kenan Doğulu’ dan teklif alan Tarık Sezer aynı yılın ocak ayında sanatçıya sahne ve stüdyo çalışmalarında eşlik etmeye ve birçok sanatçının albümlerinde de müzik direktörü ve de aranjör olarak çalışmaya devam etmiştir.( Pınar Aylin-Grup Gündoğarken-İlhan Şeşen-İzel-Demet Akalın-Kurtuluş-Yeliz-Kenan Doğulu)

 2007 yılından itibaren Pop Star-Şarkı Söylemek Lazım-Bir Şarkısın Sen –Akademi Türkiye adlı müzik programlarındaki orkestraların müzik direktörlüğünü yapan Tarık Sezer bu arada Ajda Pekkan İle 2 Yıl süren sahne çalışmasında da bulunmuştur.

Son 4 Yıldır Acun Medya Müzik Direktörlük görevini de sürdüren Tarık Sezer 2011 yılının en çok izlenen yarışma programlarından olan O Ses Türkiye ve Yok Böyle Dans ‘ın Müzik Direktörlüğünü ve de orkestra şefliğini yapmıştır.

 

Aynı Yıl Tarık Sezer Orkestrasını kuran sanatçı Türkiye’ nin önemli müzisyen ve vokalistlerini orkestrasının bünyesine toplamıştır.

Tarık Sezer halen Kenan Doğulu Ve Acun Medya Orkestra Şefliği ve de müzik direktörlük görevlerini sürdürmektedir

Çalıştığı Sanatçılar:
Seyyal Taner
Grup Gündoğarken
İlhan Şeşen
İlhan İrem
Leman Sam
İzel
Yıldız Tilbe
Ayşegül Aldinç
Sertab Erener
Burak Kut
Murat Boz
Mustafa Ceceli
Kenan Doğulu
Ajda Pekkan
Sezen Aksu
MFÖ
Gökhan Kırdar
Işın Karaca
Yaşar
Sibel Can
Erol Evgin
Fatih Erkoç
Kurtuluş
Zülfü Livaneli
Levent Yüksel

 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ahırkapı Roman Orkestrası
Ahırkapı Roman Orkestrası
Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Aymila Taşçı
Aymila Taşçı

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile