Ahırkapı Roman Orkestrası

Yapmış olduğumuz işlerden fotoğraf bilgi linkleri;

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.373179716058235.83888.194277067281835&type=3

Ahırkapı Roman Orkestrası 2002 tarihinde 6 mayıs Hıdrellez Şenliklerinde bir gece sahne almak üzerine Ahırkapı'da toplandılar ve sahne aldılar. O gece halktan ve medya tarafından da ilgi gören Ahırkapı Roman Orkestrası hemen ardından Sony Müzik'ten gelen teklifle birinci almümlerine imzalarını attılar. 

Albüm çalışmalarında yapmış oldukları müzik ve kendi beste çalışmaları Romanca olan şarkı sözleri ve Pulp Fiction (Ucuz Roman) filminin tema müziği bambaşka bir şekilde yeniden yorumlanarak aynı parçaya klip çekildi, büyük küçük herkesin beğenisini kazandı ve ikinci albümüne hazılanan Ahırkapı'da doğup büyüyen 12 arkadaş yine bir ilke imza atmaya hazırlanıyor.

Ahırkapı Roman Orkaestrası Eminönü belediyesi bünyesine katılıp kurumsal ve onursal kimliği ile tanışmış olmuştur. Türkiyede roman müziğinde ilk defa yapılan bir remix ve ayrıca Ahırkapı isminin tescilli ve patentli olmasıdır. Ahırkapı Roman Orkestrası birçok ünlü ile de sahne almıştır. Açık hava konserinde Balkan Müziğinin önderi Goran Bregoviç, Türk Milli takımının dünya üçüncü olduğunda karşılama orkestrası olarak Taksim meydanındaki kutlamada Tarkan Tevetoğlu ve Candan Erçetin ile yaptıkları konserler gerek yurtiçi gerekse yurtdışında yaptıkları konserler ve organizasyonlarla büyük ilgi görmüşlerdir.

Ahırkapı Roman Orkaestrasının kökeni Selanik'e dayanmaktadır Selanik Volos'tan gelen dedelerimizin öncüsü Japon lakaplı olan Yaşar Bey Ahırkapı'ya gelmiş ve ardından dedelerimizde onula beraber gelmiştir. Özellikle Ahırkapıya gelme sebepleri Selanikte oturdukları semte ve Ahırkapıda bulunan kahveyide Selanikteki Kule kahvelerine benzetmeleri nedeni ile dir. Ve hala Ahırkapıda yaşayan Ahırkapı Roman Orkaestrası dedelerinden kalan bu mirası nesilden nesile aktararak hayat boyu devam ettirmeye çalışacaktır. 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Aymila Taşçı
Aymila Taşçı
Balkan Bando & Dans
Balkan Bando & Dans

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile