Ezginin Günlüğü

1981 yılında kurulan Ezginin Günlüğü, bir röportajlarında 'Ezgilerle tutulan günlük' manasında gruba bu ismin verildiğini söyler.

En büyük çıkışlarını azeri türkülere yaptıkları yorumlarının toplandığı “Alagözlü yar” albümü ile yaptılar. “Alagözlü yar” albümünün ardından ilk albümdeki gibi beste formuna yönelmeleri, sonucunu “Bahçedeki sandal” ve “Ölü deniz” olarak verdi. Grup “Ölü deniz” albümü ile dağıldı. Böylece ilk dönem kapanmış oldu.

1990 yazında, Nadir Göktürk'ten başka kimse kalmamıştı grupta ve o tarihte yeni bir ekip oluşturuldu. Zaman zaman tek tük değişişlikler olsa da; bu kadro aynı şekilde devam ediyor. Şu anda yeni bir kadın vokalistleri de var. 14 albüm ve 20 yıl sonra, Ezginin Günlüğü ilk albümünden çok farklı bir kadroyla yola devam ediyor ama, hala aynı pozitif çizgiyi sürdürüyor. Ezginin Günlüğü'nün en önemli özelliği, bugüne kadar müzikleri ve şarkı sözleriyle yansıttıkları tavırdan asla ödün vermeden, nehrin akışına karşı direnmeleri. 'Yapmış olmak için' yeni bir albüm çıkarmak ya da daha geniş bir kitlenin beğenisine hitap edebilmek için tarzlarından vazgeçmek niyetinde değiller. 'Tarzımızı tanımlamak bize düşmez aslında' diye diretseler de, satır arasında üç sıfat sıralıyorlar peşpeşe: Eleştirel, başkaldıran ve 'yeni'. Nadir Göktürk 1950 Mersin doğumlu. Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. Grubun kurucularından.

Müzikleriyle ve şarkı sözleriyle gruba katkı sağlıyor. Ayrıca bugüne dek birçok sinema filmi ve belgesel film için müzikler yazdı.Hüsnü Arkan 1958 Kınık doğumlu.Hukuk fakültesini bitirdi.1993 yılında gruba katıldı. Şarkı sözleri ve müzikleriyle gruba katkı salıyor. Grupta şarkı söylüyor. 'Ölü kelebeklerin Dansı' ve 'Menekşeler Atlar ve Oburlar' adlı iki romanı yayınlandı.Eylem Atmaca 1977 Gebze doğumlu. İstanbul Türk Musikisi Devlet Konservatuarı mezunu. 2002 yılında gruba katıldı. Grupta şarkı  söylüyor.


                 
Fatih Saçlı : 1959 İstanbul doğumlu. Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı Flüt Bölümünden mezun oldu. 1990 yılında gruba katıldı. Grupta flüt ve saksafon çalıyor.

Erkan Gürer : 1970 Tokat doğumlu. Yıldız Teknik Üniversitesi  Elektrik-Elektronik Fakültesi mezunu.Çeşitli gruplarda bas çaldı. 1993 yılında Ezginin Günlüğüne katıldı

Sedat Yapıcı : 1971 Gaziantep doğumlu. Marmara Üniversitesi sinema televizyon bölümü mezunu. 1993 yılında gruba katıldı. Grupta gitar çalıyor. Ayrıca; 1998 yılında yayınlanan Aşk Yüzünden albümündeki Sarhoş Balık ve Topal Martı ile 2000 yılında yayınlanan Rüya albümünden Elma şarkılarının kliplerini çekti.

Gökhan Tümkaya :
1976 İskenderun doğumlu. İstanbul Üniversitesi SBF İşletme Bölümü mezunu. 2001 yılında gruba katıldı. Grupta davul çalıyor.

Eserleri :
                   

Seni Düşünmek 1985
Sabah Türküsü 1986
Alagözlü Yar 1987
Bahçedeki Sandal 1988
Ölüdeniz 1990
İstavrit 1993
Oyun 1995
Ebruli 1996
Hürriyete Doğru 1997
Aşk Yüzünden 1998
Rüya 2000
Her sey yolunda 2002
İlk aşk 2003
Dargınmıyız 2005
 


Он "Скачать 6to4 adapter драйвер"умный, талантливый, с грандиозным потенциалом, и все "Скачать platinum hide ip crack"равно еще ребенок.

Я изолировала его из "Книга александр васильев скачать"моральных соображений, "Молодая лошадь скачать"только и всего,-сказала Илит.

ФЛОРЕНЦИЯ "Типовая инструкция по делопроизводству"1 Что ж, Фауст, вас "Xbox 360 игры torrent"ждет новое задание.

Ей придется закрывать "Скачать драйвер l100s acorp"свой бизнес по прокату тел.

Все они к "Сериалы дикий ангел скачать"этому времени уже "Скачать игру вормс на компьютер"поняли, что лучшим способом реагировать "Tecdoc 2012 скачать"на шпильки перстня было их игнорировать.

Теперь мне есть с чего начать поиски.

i