Korhan Abay

1972 yılında Galatasaray lisesini, 1978’de İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesini bitirdi. 1974’den bu yana oyuncu, yazar, yönetmen,yapımcı ve sunuculuk yapmaktadır. 1974-85 yılları arasında yirmiyi aşkın tiyatro oyununda, on kadar sinema filminde aktörlük yaptı. 1983 yılında Hayvanat Bahçesi adlı oyunda yazar, oyuncu ve yapımcı, 1986-1987 Büyük Koşu adlı 3 bölümlük TV dizisinde,yazar, yönetmen, oyuncu ve prodüktör olarak görev yapan +sanatçı, 1987-1998 yılları arasında 200’ü canlı yayın olmak üzere 300 kadar televizyon programında sunucu, danışman, yazar, genel yönetmen ve yapımcı olarak görev yaptı. 1988-1989 Gülhane Çocuk ve Gençlik Festivallerinde Genel Sanat Yönetmenliği de yapan Korhan Abay, ayrıca İstanbul Uluslararası Film, Çeşme Uluslararası Müzik ve Antalya Film Festivallerinde, Miss Best Model Of The World, Mr.World, Henry Ford European Conservation Awards, Afife Jale Tiyatro ödülleri, Aydın Doğan Ödülleri gibi çok sayıda ulusal ve uluslararası festival, yarışma ve ödül törenlerinde sunuculuk yapmış, Ornella Muti, Francesca Dellera, Bo Derek, Ursula Andress ve Anthony Delon gibi sanatçılarla da birlikte sunuculuk yaptı. 

1990-1998 özel uçak pilotu (P.P.L, çok motor ve alet uçuşu sertifikası) olan Korhan Abay, yaklaşık 1100 uçuş saatiyle Türkiye’nin en deneyimli P.P.L sahibi. 

Korhan Abay, Türkiye’nin doğaçlama 3 dilde (Türkçe, Fransızca, İngilizce) önceden hazırlık yapmak şartıyla da 5 dilde (İtalyanca,Almanca) sunuculuk yapabilen tek sanatçısıdır.

Tiyatro İstanbul’da “Acaba Hangisi” adlı oyunda oynadı.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Açelya ELMAS
Açelya ELMAS
Ahmet KURAL
Ahmet KURAL
Ahu ÖZYURT
Ahu ÖZYURT
Aleyna HORASAN
Aleyna HORASAN
Ali İhsan VAROL
Ali İhsan VAROL

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile