Halit ERGENÇ

1970 yılı, İstanbul doğumlu. 1989’da Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimlerinden mezun olan Ergenç, aynı sene girdiği Mimar Sinan Üniversitesi Opera ve Müzikal Tiyatro Oyunculuğu Bölümleri’ni bitirdi. 

Oyunculuk kariyerinde önemli bir yere sahip olan müzikal, opera ve bale çalışmaları arasında “The Adventures of ZAK-New York”, “Kiss Me Kate”, “Tatlı Charity”, “Beni Seviyor”, “Kral ve Ben”, “Amphitrion 2000”, “Evita, Hayalet ve Ötekiler”, “Şarkılar Susarsa” var. Tiyatro çalışmalarına ise “Bugün Git Yarın Gel”, “Popcorn”, “Arapsaçı”, “Sevgilime Göz Kulak Ol” oyunlarıyla devam eden sanatçının beyazperdede de rol aldığı önemli projeleri bulunmakta. Ergenç’in televizyon kariyerinde “Hiç Yoktan Aşk”, “Ölümün El Yazısı” televizyon filmlerini, “Böyle mi Olacaktı”, “Kara Melek”, “Dedem, Gofret ve Ben”, “Esir Şehrin İnsanları”, “Zerda” gibi başarılı dizi projeleri izledi. 

Televizyon ve sahne çalışmaları dışında program sunuculuğu ve reklam filmlerindeki performanslarıyla da son derece başarılı olan sanatçı, 2004 yılında çalışmalarına “Zerda” isimli dizide rol almıştı. Sonrasında "Aliye" dizisi ileTürkiye'de damgasını vurmayı başardı. Şu an "Bin Bir Gece" adlı dizi ile yine çalışmalarına devam etmektedir... 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Açelya ELMAS
Açelya ELMAS
Ahmet KURAL
Ahmet KURAL
Ahu ÖZYURT
Ahu ÖZYURT
Aleyna HORASAN
Aleyna HORASAN
Ali İhsan VAROL
Ali İhsan VAROL

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile