Seray SEVER

Üniversite yıllarının başında hobi amaçlı reklamlarda oyuncu olmak için Neşe Erberk ile görüşen Seray Sever, 1990 yılında Kahraman Afyonoğlu'ndan gelen teklif üzerine TRT'de "Popstar" isimli müzik eğlence programının sunuculuğunu üstlendi. Mustafa Mayadağ'ın yönetmenliğinde gerçekleşen program üç yıl sürdü.
1996 yılında, Atv'de "Sabah Şekerleri"nde gördük onu. Ardından, yine Atv ekranlarında Erhan Yazıcıoğlu ile Seç Bakalım ve Orhan Boran'la Atv'de Pazar programında yer aldı. Daha sonra, Show Tv'de yayınlanan "Şans Kapıyı Çalınca" da hayran kitlesi arttı.
2002 yılında, Show Tv'de yayınlanan ve büyük sükse yapan Dadı'da rol alarak oyunculuk kariyerini ve hayran kitlesini genişletti.
Aynı yıl, yine Show TV'de yayınlanan "Ev Hali" isimli dizi, Atv'de "Aşk Olsun" isimli program, "Dolunay Katili" isimli tiyatro oyunu, "Filli Boya" ve "Panda" reklamlarının ardından "O Şimdi Asker" isimli sinema filminde rol aldı.
2003 yılında, "Kurtlar Vadisi" isimli dizinin ilk 22 bölümünde oynadı.
Ayrıca, TRT'de "Esir Şehrin İnsanları" ile Show TV'de "Krypton" isimli yarışma programda yer alan Seray Sever, Kanal D'nin "Popstar" isimli yarışma programının sunuculuğunu yaptı.
2004'de Kanal D'de "Turkstar", Atv'de "Ünlüler Çifliği" Star Televizyonu'nda "Tatil Aşkları" 13 bölüm ve Birol Güven ile "Çocuklar Ne Olacak" isimli dizi, "Sevgili Karım" tiyatro oyununda hakan Yılmaz ile başrolü paylaştı. 
2005'de Atv'de "Ünlüler Çiftliği", Star Televizyonu'nda Yasemin Yalçın ile "AB'nin Yolları Taştan" isimli dizi, Mustafa Altıokların yönetmenliğini yaptığı "Banyo" isimli sinema filminde rol aldı.
5 yıl boyunca Cosmapolitan dergisinde "Seray Sever'le Baş Başa" köşesinde röportajlar yaptı.
Sanatçı su sıralar Ali Atıf Bir ile birlikte, Cine 5 Tv kanalında her akşam canlı yayınlanan "Başka Yerde Yok" programını sunmaktadır.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Açelya ELMAS
Açelya ELMAS
Ahu ÖZYURT
Ahu ÖZYURT
Aleyna HORASAN
Aleyna HORASAN
Ali İhsan VAROL
Ali İhsan VAROL
Ali SUNAL
Ali SUNAL

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile