Sedef KABAŞ

Londra'da doğan Dr. Sedef Kabaş 1992 yılında Boğaziçi Üniversitesi “Uluslararası İlişkiler” bölümünden mezun oldu. Fulbright bursu ile okuduğu Boston Üniversitesi'nde “Televizyon Gazeteciliği” üzerine yüksek lisans yaptı.  


Power Fm'de haber editörü ve spikeri olarak başladığı meslek yaşamını 1995–97 yılları arasında Atlanta'da, CNN International'ın haber merkezinde yapımcı olarak sürdürdü. Bu görevinde başta Ortadoğu, Avrupa ve Balkanlar olmak üzere dünyanın pek çok bölgesi ile ilgili haberler hazırladı.  “Almanya'da Türk Döneri” haberi ile 1998 CNN World Report/ “En İyi Ekonomi Haberi” ödülünü kazandı.

NTV ve OLAY TV'de yayınlanan PORTRELER isimli söyleşi programını hazırlayıp sunan Kabaş siyaset, iş, kültür-sanat, bilim, spor ve medya dünyasının önde gelen 350'den fazla ismiyle araştırmaya dayalı röportajlar yaptı. Bu programıyla 1999 DİYALOG/ “En Başarılı Sunucu” ödülüne layık bulundu. 
ATV'de DÖNENCE programının editörlüğünü ve sunuculuğunu üstlendi. Günün önemli haberlerinin özetlendiği ve son dakika gelişmelerine yer verilen programda Kabaş özenle seçtiği konuklarıyla canlı yayında röportajlar gerçekleştirdi. 

TV 8'de farklı alanların önde gelen isimleriyle söyleşi yaptığı SESLİ DÜŞÜNENLER  programını hazırlayıp sunan Kabaş bu programıyla 2003 Türkiye Yazarlar Birliği/ “En İyi Kültür Programı” ödülüne layık bulundu. 
SkyTürk’te Ana Haber bültenini ve Türkiye’nin sıcak gündemini canlı yayın konukları ile tartıştığı HABER öTESİ programını hazırlayıp sundu.

Marmara Üniversitesi “Genel Gazetecilik” bölümünden doktora derecesi alan Kabaş, Boğaziçi Ü. ve Bahçeşehir Ü.'de, “diksiyon, beden dili ve topluluk önünde konuşma",  “haber yazım teknikleri”, “ röportaj sanatı” ve “medya – PR ilişkisi” derslerini vermektedir.


İletişim & Danışmanlık şirketi çatısı altında iş ve siyaset dünyasının önde gelen isimlerine "iletişim danışmanlığı" hizmeti sunan ve çeşitli şirketlere "kurumsal eğitimler" veren Kabaş, Mediacat kurumsal eğitim programları kapsamındaki seminerlerini de sürdürmektedir. 

Pek çok kongre, konferans, basın toplantısı, seminer, fuar vb. organizasyonlarda moderatör - "Master of Ceremony" olarak görev alan Kabaş, 1989 yılından beri profesyonel tur rehberi olarak da çalışmaktadır. Kabaş, ayrıca bir süre için dDf çatısı altında Türkiye’nin dış tanıtımına yönelik PR projeleri üretmiş ve pek çok “advertorial” yazmıştır. Sedef Kabaş'ın, Doğan Kitap tarafından yayımlanan Sesli Düşünenler, Zamanı Dize Getirenler ve İpek Dokulu Başarılar adında üç kitabı bulunmaktadır.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Açelya ELMAS
Açelya ELMAS
Ahmet KURAL
Ahmet KURAL
Ahu ÖZYURT
Ahu ÖZYURT
Aleyna HORASAN
Aleyna HORASAN
Ali İhsan VAROL
Ali İhsan VAROL

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile