Pınar ALTUĞ

Pınar Altuğ 2 Eylül 1973 tarihinde İstanbul'da doğru. Liseyi St. Benoit Fransız Lisesinde okudu. Lise 2. sınıftayken mankenlik yapmaya başladı. Liseyi bitirdikten sonra 1993 yılında İstanbul üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi İşletme bölümüne girdi.
 
1994 yılında ise ; Türkiye güzeli seçildi. Türkiye güzeli seçildiği için işlerin yoğun olması nedeniyle eğitimini yarıda kesmek zorunda kaldı.
1995 yılında ise TV hayatı başladı ilk olarak "çok özel " ile daha
 
sonrasında bir çok TV programıyla gündemdeydi. Çeşitli programlar da sunuculuk yaptı. 1995-1998 yılları arasında da çeşitli mazagizn programlarında yerini aldı.
1999'da "Pınar'ın Yemek Zevki" adlı programı yapmaya başladı ve hemen ardından da mankenliğe veda etti. 2000 yılında "Umut Elçioğluyla" evlendi. 2001 yılında hepimizin büyük bir zevkle izlediği "Çocuklar Duymasın" dizinsinde
önemli bir rolde yer aldı ve herkes tarafından sevildi.Asıl şöhreti de bu diziyle yakaladı Ardından "Omuz Omuza" , "Davetsiz Misafir" ve "İlk Aşkım" dizilerinde de rol aldı. 2003 yılında kendi adıyla "Pınar'ın Mutfağından" yemek kitabını çıkarttı. 25 Eylül 2005 tarihinde eşi Umut Elçioğlu ile bazı sorunlardan dolayı ayrıldı. 2004 yılında Türkiye'nin Yıldızları programını sunmaya başladı. 2005-2006 yıllarında ise Türkiye'nin Yıldızları programını sunmaya devam etti.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Açelya ELMAS
Açelya ELMAS
Ahu ÖZYURT
Ahu ÖZYURT
Aleyna HORASAN
Aleyna HORASAN
Ali İhsan VAROL
Ali İhsan VAROL
Ali SUNAL
Ali SUNAL

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile