Janset PAÇAL
Janset PAÇAL
Kategori: Sunucular
Etiketler: Janset PAÇAL
Janset PAÇAL

Janset Paçal, Münih / Almanya'da doğdu. 

1990'da Antalya Çizgi Tiyatrosu'nda animatörlük yapmaya başladı, 1992 de ise model olarak çalışmaya devam etti. 

1994'de İstanbul'a geldi. O günden bu yana VAKKO, BEYMEN, APRIDO, DAVID PEOPLE, L'OREAL, CEMİL İPEKÇİ, SPOW OFF, RAY BAN gibi markalar için sayısız defilede, PARIS, NEW YORK, MILANO, TOKYO, KÖLN, DÜSSELDORF, TÜRKMENİSTAN, ve MAKEDONYA'da uluslararası gösterilerde yeraldı. MAX, AMICA, VİZYON, BIBA, KIM ve HEALTH & SHAPE gibi dergilere kapak oldu. 

Janset 1996'da başladığı ATV'deki "TELEVİZYON ÇOCUĞU"nda 90 bölüm boyunca Okan Bayülgen'e eşlik eti. 

1997'de yine ATV'de M. Ali Erbil ve Yalçın Menteş'in başrolleri paylaştıkları "TATLI KAÇIKLAR"ın 66 bölümünde oyuncu olarak yeraldı. 

1998'de TGRT'nin 75 bölümlük paparazzi programı "KLAS MAGAZİN"i sundu. 

1999'da Hakan Yılmaz, Tulu Çizgen, Suzan Aksoy ve Necmi Yapıcı ile birlikte başladığı TRT dizisi AYRILSAK DA BERABERİZ"de, Haziran 2002'de ayrılana kadar, 412 bölümde başrol oyuncusu olarak yer aldi. 

2000'de Nurseli İdiz, Başak Köklükaya ve Metin Akpınar gibi oyuncularla birlikte Attila İlhan'ın yazdığı, TRT'nin 13 bölümlük mini dizisi "BAYKUŞLARIN SALTANATI"nda rol aldı. 

Aynı yıl Yosi Mizrahi ile birlikte Star Televizyonu için hazırlanan 14 bölümlük yarışma programı "HAZİNE ADASI"ni sundu.Yine aynı yıl, Ömer Albayrak'la birlikte Kanal D'de "BANVİT LEZZET ŞOV"u 90 bölüm sundu. 

2000'de Ziya Kürküt'le "KRAL TV MÜZİK ÖDÜLLERİ"ni, 2001'de de Hakan Yılmaz'la TRT YILBAŞI ÖZEL PROGRAMI"nı sundu. Bu yıldan başlayarak 33 program boyunca Radio CONTACT'da "NEYSEN O" adlı Rock programını hazırlayıp sundu. 

2002'de TGRT'de ÇOCUKLAR DUYMASIN"adlı dizinin 6. bölümünde konuk oyuncu olarak yer aldı. Janset 2002 Haziran ayından itibaren Ömer Uğur'un yönettiği Kanal D dizisi "YARIM ELMA" da Günay Karacaoğlu ile 55 bölüm boyunca başrolleri paylaştı. 

Ağustos - Eylül 2003'te çekilen, 20 Şubat 2004'te vizyona giren Ezel Akay'ın yönettiği "NEREDESİN FİRUZE"de Sibel rolünü üstlendi. 

2003 kışında ATV'de "PATRON KİM" adlı mini dizide Cem Davran ve Ayten Gökçer'le başrolleri paylaştı. 

2005'te Mustafa Altıoklar'ın yönetmenliğinde "BANYO" filminde rol aldı. 

2006'da Haluk Bilginer, Ata Demirer ve Metin Akpınar ile "KISIK ATEŞTE 15 DAKİKA" filmini çekti. 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Açelya ELMAS
Açelya ELMAS
Ahmet KURAL
Ahmet KURAL
Ahu ÖZYURT
Ahu ÖZYURT
Aleyna HORASAN
Aleyna HORASAN
Ali İhsan VAROL
Ali İhsan VAROL

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile