Ece VAHAPOĞLU

Daha önce yapmış olduğumuz işlerde fotoğraflar bilgi linki;

https://www.facebook.com/pg/narajansvip/photos/?tab=album&album_id=1705319756177551

8 Mart 1978'de İstanbul'da doğan Ece Vahapoğlu, öğrenim hayatına henüz 5.5 yaşında iken Şişli 19 Mayıs İlkokulu'nda başladı. Şişli Terakki Lisesi'ni Türkçe-Matematik dalında 4. olarak tamamladı.

Üniversite eğitimine Brüksel'deki Vesalius College'de başladı.  Ardından Roma Amerikan Üniversitesi’nde İşletme okudu. Üniversiteyi 2000 yılında, 4 üzerinden 3.97 not ortalaması ile birincilikle bitirdi. 2006 yılında Fransa’da IEHEI’de ‘AB ve Uluslararası İlişkiler’ yüksek lisansı yaptı.

Üniversite öğrenimini sürdürürken, çocuklara özel İngilizce ders veren Vahapoğlu, yaz tatillerinde geldiği Türkiye'de, McDonald's, Coca-Cola, CSFB gibi uluslararası kuruluşlarda staj yaptı. 

2001 yılında JC Derneği’nin düzenlediği TOYP yarışmasında, “Kişisel Başarı” kategorisinde “Türkiye’nin En Başarılı Genci” seçildi.

23 yaşındayken ilk kitabı " Yabancı Dil Öğrenme Yolları " yayınlandı.

İngilizce, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca ve Boşnakça bilen Vahapoğlu'nun profesyonel iş hayatı, Garanti Bankası'nın Management Trainee programı ile başladı. 3 yıllık finans sektörü deneyiminin ardından yine Doğuş Grubu bünyesinde bulunan NTV / CNBC-e kanallarında televizyonculuğa geçti. NTV'de "Sabah Kahvesi" adlı programı hazırlayıp sundu. CNBC-e'de Ekonomi ve Teknoloji Muhabirliği yaptı.

Skytürk TV'de "VIP" adlı programı hazırlayıp sunduktan sonra ATV'de "Güç Kadında" programıyla televizyonculuğa iddialı bir giriş yaptı. Cine5 kanalında "VIP Konuklar” adlı programı hazırlayıp sundu. Halen Atv'de "EkoPazar" adlı ekonomi programını sunuyor.

Alfa Yayınları'ndan çıkan ikinci kitabı "Bugün Zengin Ol" ile birlikte 2004 yılında serbest çalışmaya başladı.

Akşam gazetesi, ardından Takvim gazetesi'nde "Ece'nin VIP Konukları" adlı sayfasında iş dünyasının önemli isimleriyle röportajlar yapıyor. Halen Takvim gazetesinde köşe yazarlığı yapıyor.

Ulusal ve uluslararası etkinliklerde bir kaç dilde sunuculuk ve moderatörlük yapıyor.

KATIAD (Kültürler Arası Toplumsal İletişim ve Araştırma Derneği) Yönetim Kurulu Üyesi. 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Açelya ELMAS
Açelya ELMAS
Ahmet KURAL
Ahmet KURAL
Ahu ÖZYURT
Ahu ÖZYURT
Aleyna HORASAN
Aleyna HORASAN
Ali İhsan VAROL
Ali İhsan VAROL

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile