Ayşe EGESOY

Karadeniz'li bir Anne ve İstanbul'lu Asker bir babann kızı olarak dünyaya geldi. Babasının mesleği nedeni ile tüm Anadoluyu gezme fırsatı oldu.Kolej mezunudur.

TRT'nin açmış olduğu Sunuculuk ve Spikerlik sınavıyla ilk kez yayın vizyonuna çıkmış oldu. Daha sonra sunduğu Türk Sanat Müziği ve Show programları ile meslek hayatı başlamış oldu.

Yaklaşık 15 yıl Üniversite ve özel dil okullarında eğitmen olarak çalışmış olup hala bu göevine devam etmektedir. Diksiyon, Fonetik, Beden dili, Ses ve Nefes konusunda bir uzmandır.

42 Basun ödülü, pek çok plaket ve Mansiyon sahibidir. Basın ödüllerinin tamamını halk oylaması ile almıştır. Aynı zamanda Türkiye'de yanlızca kendisine ait olan Devlet ve Protokol sunuculuğu ünvanına sahiptir.
 
Bu güne kadar bir çok TV programı sundu, bu programlarda Müzeyyen SENAR, Hamiyet YÜCESES, Sevim TUNA, Nigar ULUERER, Zekiİ MÜREN, Muazzez ABACI, Emel SAYIN, Orhan GENCEBAY, Ferdi TAYFUR VE Bülent ERSOY gibi mesleğinde zirveye çıkmış sanatçılarla çalışma imkanı oldu. 

Son dönemde "Popstar Alaturka" yarışmasını sunmuştur. Bundan bir kaç yıl önce ‘’Sevgi Ustaları’ adlı bir Atoloji ve "Hoşgeldin" isimli bir şiir albümü çıkardı.

Özel davetlerde ve Türkiye'nin belde ve Belediye etkinliklerinde sunum ve şiir dinletileri ile katılmaktadır. 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Açelya ELMAS
Açelya ELMAS
Ahmet KURAL
Ahmet KURAL
Ahu ÖZYURT
Ahu ÖZYURT
Aleyna HORASAN
Aleyna HORASAN
Ali İhsan VAROL
Ali İhsan VAROL

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile