Grup Zilli
Videoyu indirmek için tıklayın.

Kurumsal Gece Video Bilgi Linki;

https://www.youtube.com/watch?v=S67IMJowkn0

Türkiye’nin ilk ve tek kadın perküsyon topluluğu Zilli’yle dans etmeye hazır mısınız ? Kurulduğu günden bu yana Türk pop tarihinin sesli ansiklopedisini yayınlamayı sürdüren Ossi Müzik, son dönemde günümüz popuna da yeni eserler kazandırarak yoluna devam ediyor. Zilli  Perküsyon topluluğunun ilk albümü piyasaya çıktı.
 
Türkiye’de bugüne dek bir çok perküsyon grubu albüm yayınladı ve sahne şovları yaptı ama böylesi hiç yapılmadı. Çünkü bu kızlar hem çalıyor, hem söylüyor ! Ve bu ilk albümlerinde Zilli Perküsyon topluluğuna  ülkenin en önemli şarkıcıları eşlik ediyor !
 
Kuruculuğunu ve genel sanat yönetmenliğini Türkiye’nin en önemli perküsyon ustalarından Engin Gürkey’in genel sanat yönetmenliğini yaptığı Zilli Perküsyon topluluğu, bugüne dek çeşitli açılış ve konserlerde sahneye çıktı, televizyon programlarına katıldı. Grup özellikle kadınlar tarafından çok sevildi. En çok ses getiren çalışmaları ise Açıkhava konserlerinde Sezen Aksu’ya eşlik etmeleri oldu. 
 
Şirin Gürkey yönetimindeki Zilli Perküsyon topluluğunda  yaşları 18 ile 28 arasında değişen 8 kadın perküsyoncu var. Aralarında iktisatçı da var iç mimar da. Bir çoğu öğrenci. Onları bir araya getiren ise müziğin büyüsü ve vurmalı sazların cazibesi. Surdo, timbal, bongo ve conga gibi Latin kökenli vurmalı sazlar, onların ellerinde Türk pop müziğinin unutulmaz ezgileri 2008 yılı kayıtlarıyla buluşuyor.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Anjelika AKBAR
Anjelika AKBAR
Aycan TEZTEL
Aycan TEZTEL
Ayhan GÜNYIL
Ayhan GÜNYIL
Balkan Bando
Balkan Bando
Bando
Bando

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile