Golden Trombon

Golden Trombone Orkestrası 1998 yılında Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası Trombon Grup Şefi Tuncay KAYIŞ tarafından kuruldu. Bünyesindeki sanatçıların çoğu klasik batı müziği eğitimi almış olup, halen Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Devlet Opera ve Balesi Genel Müdürlüğü, Hacettepe Üniversitesi Akademik Orkestrası'ndaki görevlerinin yanı sıra Golden Trombone ile sanat yaşamlarını sürdürmektedirler.

Golden Trombone Orkestrası; klasik, jazz, blues, rock, Türk halk, pop, Anadolu ezgileri ve tüm bu türleri kendi üslubu ile birleştirip ülkemiz ve dünya kültürlerinin müziksel sentezini oluşturan geniş bir repertuara sahiptir.
 
Kurulduğu günden bu yana 150'nin üzerindeki kongrelerde verdiği konserlerin yanında 2000 yılında kültür ve turizm bakanlığımızın 101 merkezde düzenlediği konserlere katılmış, 20000 kişilik stadyum konserlerinde Anadolu insanımıza kendi stilinde icra ettiği müziğini büyük başarı ve beğeni ile sunmuştur. 2003 yılında dış işleri bakanlığımızın davetlisi olarak gittiği Pakistan'ın başkenti İslamabat'ta vermiş olduğu ve tüm büyükelçilerce izlenen konser yerel basında başarı ve övgü ile yer almıştır. 2004 yılında yine Kültür ve Turizm Bakanlığımızın daveti ile Londra'da ilki gerçekleştirilen Turkish Fest adlı organizasyonda konser veren Golden Trombone burada da ülkemizi başarıyla temsil etmenin gururunu yaşamıştır. Aynı yıl Moskova ve Berlin'de düzenlenen dünya turizm fuarlarının Türk Standı'nda verdiği konserler büyük beğeni toplamış ve Moskova fuarında ülkemizin elde etmiş olduğu birincilik ödülündeki payı Golden Trombone'un en büyük gururlarından birisi olmuştur. ODTÜ, Hacettepe Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi ve Atatürk Üniversitesi’nde vermiş olduğu konserle üniversite gençliğinin de büyük beğenisini toplamıştır. 2004 yılında Londra, Berlin, Moskova ve diğer yurtdışı konserlerin yanı sıra Golden Trombone yaz döneminde ülkemizin antik tiyatrolarındaki konserlerin organizasyonu kültür ve turizm bakanlığımızın düzenlemiş olduğu 60 üniversiteyi kapsayan konserler dizisinin hazırlığı içerisindedir.

Aydın'dan Erzurum'a, Karadeniz Ereğlisi'nden Antalya'ya, Londra'dan Pakistan'a, Berlin'den Moskova'ya... Tüm bu değişik şehir, ülke ve kültürlere müziğini icra etmiş olan Golden Trombone'un en büyük övüncü, birbirinden farklı Sosyal ve kültürel topluluklara aynı derecede başarı ile hitap edebilme yeteneğidir.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Anjelika AKBAR
Anjelika AKBAR
Bando
Bando
Barbaros BÜYÜKAKKAN
Barbaros BÜYÜKAKKAN
Birsen ULUCAN
Birsen ULUCAN
Black Light Ritim
Black Light Ritim

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile