Zeynep DORUK

İstanbul'da dünyaya geldi. Şarkı söylemeye çok genç yaşta, hayatta en çok sevdiği şey olduğu için başladı. İlkokulda, tenefüsler esnasında arkadaşlarını toplayıp konser vermek en büyük hobisiydi. Ortaokula geldiğinde artık profesyonel bir şarkıcı olmak istediğinden emindi. 14 yaşında tek başına bir uçağa binerek Amerika'da, New Hampshire Üniversitesi'nin yaz kampına müzik öğrenmeye gitti. Lise son sınıfa kadar her yaz bu kampa devam etti.

İtalyan Lisesi'nde okurken çift diploma almaya hak kazandı ve Roma'da bulunan La Sapianza Üniversitesi'nde  Müzik, Gösteri Sanatları ve Edebiyat eğitimi aldı. Türkiye'ye geri döndüğünde, tutkusunu artık profesyonelliğe dönüştürmek için çabalamaya başladı ve Amerika'da kaydettiği demolarla İstanbul Gelişim Orkestrası'nın kapısını çaldı. Böylece 4 yıl sürecek solistlik macerası başlamış oldu. Bu sırada tam bursla girdiği İstanbul Bilgi Üniversitesi Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi Bölümü'nden ikincilikle mezun olduHayat Bilgisi, Sessiz Gemiler, Seksenler gibi dizilerde rol aldı. İstanbul Gelişim Orkestrası'ndan ayrıldıktan sonra, ilk vokalistlik deneyimini, bir yıl  boyunca Ajda Pekkanla çalışarak edindi. Ardından, beş yıl Yalın'ın vokalistliğini yaptı. 2010'da Sertab Erener'e, 2014'te ise Oğuzhan Koç'a vokal yapmaya başladı. Bu iki isme halen severek vokal yapmakta...

Acayip Hikayeler adlı dizinin jenerik müziğini, TiViBu, Profilo, Eti, IKEA, Evmanya firmalarının jinglelarını seslendirdi. Bu arada kendi grubu ile Frankie İstanbul ve Elio Sedef gibi mekanlarda düzenli sahne aldı. Şu anda ilk studyo albümü için çalışıyor, vokal yapmaya, grubu ile çeşitli mekan ve organizasyonlarda sahne almaya devam ediyor.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ahırkapı Roman Orkestrası
Ahırkapı Roman Orkestrası
Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Apolas LERMİ
Apolas LERMİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile