Zeynep ALASYA

1976 doğumlu.

Sinema ve tiyatro oyuncusu Oya Alasya ve Türk sinema ve tiyatrosunun duayenlerinden Zeki Alasya’ nın kızı... 5-11 yaşları arasında piyano-solfej eğitimi aldı. Beyoğlu Anadolu Lisesi ve Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Cam Bölümünden mezun oldu.

Profesyonel müzik hayatına Melih Kibar ile atıldı. Bu dönemde Tülay UYAR tarafından şan dersleri de almaya başladı. Aynı dönemlerde şarkı sözü yazmaya başladı. Çeşitli vokal, jingle ve sahne tecrübelerinden sonra ilk olarak Melih Kibar’ın “Saat Sabahın Dokuzu” isimli son albümünde “Bir Bakışın Yetti” adlı şarkıyı seslendirdi. Ayrıca Cumhuriyetimizin 80. yılı münasebetiyle Melih Kibar tarafından bestelenen “80. Yıl Marşı” nın sözlerini yazdı.

Daha sonraki dönemde çeşitli sahne tecrübelerinin yanısıra Sezen Aksu'nun vokalistliğini yaptı.

Bu yılın başında REC Müzik Prodüksiyon stüdyolarında hazırladığı ve 8 şarkının sözleri ile bir besteye imzasını attığı "SUSKUN" isimli albümünü Seyhan Müzik etiketiyle çıkardı. Halen sahne çalışmalarına ve jingle, dizi müziği seslendirmelerine devam etmekte ve yeni klip ve şarkılar üzerinde çalışmaktadır...

 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ahırkapı Roman Orkestrası
Ahırkapı Roman Orkestrası
Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Apolas LERMİ
Apolas LERMİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile