Seren AKISKA

 Münih’te dünyaya geldi. Yükseliş Koleji ve Ege Üniversitesi Devlet Türk Müziği Konservatuarı’ndan mezun oldu. Sevda Aydan, Meltem Taşkıran ve Randy Esen ile şan çalıştı. Kanun, yan flüt ve piyano eğitimi aldı.

  Okulu bitirdikten sonra bir süre İzmir Güzel Sanatlar Lisesi’nde müzik ve piyano öğretmenliği yaptı. 2007 yılında “Tatlı Tatlı” adlı ilk albümüyle müzikseverlerle buluştu. “Arasan da” adlı şarkısı listelere girdi. Kendisine ait “Aşkım” adlı şarkısı yayınlandı. Aysel Gürel, Bülent Özdemir, Erhan Bayrak, Mustafa Ceceli, Bendeniz gibi önemli müzisyenlerle çalıştı.

  2008 yılında “Dilini mi Yuttun” isimli single’ı yayınlandı. Listelerde uzun süre yer aldı.

  2011 yılında 2. albümü “Yeni Bir Sayfa” müzikseverlerle buluştu. “Agresif”le çıkış yaptı. Fettah Can, Murat Güneş, Foti Stefos gibi müzisyenlerle çalıştı. Sözü ve müziği kendisine ait “Melekler Bizimle” adlı şarkısı ile kimlik oluşumu adımlarını attı.

  3 Ocak 2016’da dönüş albümü “Masumane” müzik marketlerde ve tüm dijital platformlarda yerini aldı. Seren Akıska bu albümünde sözü ve müziği kendisine ait 3 yeni şarkı dışında Nazan Öncel, Bora Duran, Murat Güneş gibi önemli müzisyenlerin parçalarını da seslendirdi. Masumane’de yer alan şarkıların düzenlemelerini Febyo Taşel, Efe Bahadır, Bora Duran ve Bahadır Şimşek yaptı.

  Kayıtlar, Sezen Aksu’ya ait Yonca Stüdyosu’nda yapıldı. Konservatuarda beraber okuduğu Bora Duran’a ait “Geçmiş Olsun” şarkısına İmre Haydaroğlu yönetmenliğinde Polonezköy’de, Kozanoğlu Çiftliği’nde klip çekildi. Albümün imaj fotoğrafları ise Zeynel Abidin Ağgül tarafından çekildi.

 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ahırkapı Roman Orkestrası
Ahırkapı Roman Orkestrası
Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Apolas LERMİ
Apolas LERMİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile