Serap YENİCİ
Videoyu indirmek için tıklayın.

Serap Yenici' uzun yıllara dayanan pek çok önemli şirket ve organizasyonunun referanslarıyla sürdürdüğü müzik çalışmalarını ,''YILDIZLAR GECE PARLAR'' albümüyle daha geniş kitlelerle paylaşmaya hazırlanıyor.

98 'de mezun oldu. Eğitimine ek olarak TRT spikerlerinden Taylan Çamdoruk'un öğrencisi olarak diksiyon ve sunuculuk eğitimi aldı. Okul dönemleri ile başlıyan uzun bir sahne sürecini, izmir Kanal 1 televizyonundan gelen bir teklif üzerine müzik programlarını televizyonla birleştirmiş oldu. 2000 yılında İstanbul Flash televizyonundan gelen bir teklif üzerine dış yapım şirketi hayal gemisi ile anlaşarak, 1 yıl boyunca hafta içi her gün sanatçı konuklu, müzik eğlence programı sunuculuğunu sürdürdü. Okul bitirme tezi olarak seçtiği ve üzerine tez verdiği reklam müzikleri üzerine zamanında rahmetli Melih Kibar ile ilk çalışmalarını yaptı. Sonrasında Jingle house, Özkan Turgay, Müjdat Akgün, Volkan Gücer gibi pek çok önemli müzik adamıyla çalışarak reklam müziklerine ses verdi. Bu dönemde dizi müzikleri üzerine de pek çok çalışma yaptı.
Bazı zaman seslendirme de (baldız geliyorum demez kara melek vs... Bazen söz olarak (annem) dizi müzik çalışmalarında yer aldı. Pek çok dizide yardımcı oyuncu olarak da konuk sanatçı olarak yer alan sanatçı söz ve müzik çalışmaları ile msg 'de asil üye konumunda yer almaktadır. Aynı zamanda müyor üyeside olan Serap Yenici pek çok sanatçı dostunun albümünde sesiyle yer almış, ayrıca efes pilsen sponsorluğunda osmanlıdan günümüze adlı projenin solisti olarak bir albüm çalışmasında yer almıştır. Türkiyenin her köşesinde sergilenen bu çalışmada sanatçının sesinin yer aldığı cdler 5000 adet dağıtılmıştır. Türkiye'nin en büyük şirketlerinin tercih ettiği bir sesi olarak (mercedes, nokia ,pepsi vs) firmaların hem yurt içi hem yurt dışı çalışmalarında sahne alan, hem de pek çok kongre için tercih edilen sanatçı olarak ilaç firmaları ve kongre gala gecelerinde ekibiyle sahne alan Yenici, sahnesinde international bir repertuar haricinde Türk sanat müziği ,sevilen türküler, güncel ve nostalji Türkçeler ile çok zengin bir repertuar sunmaktadır. Yakın dönemde çıkaracağı albüm için son hazırlık aşamasında olan sanatçı pek çok müzisyen dostunun ve önemli ismin destek verip yer aldığı bu albümünü satış için rafa koymak haricinde herkese sesiyle ulaşmak için ön çalışmalar aşamasındadır..

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ahırkapı Roman Orkestrası
Ahırkapı Roman Orkestrası
Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Apolas LERMİ
Apolas LERMİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile