Rebel Moves

Reklam müziği guruları, Jingle House'un kurucuları Ömer Ahunbay ve Hakan Özer'in birlikte kurduğu Rebel Moves, stüdyoda gerçekleştirdikleri jam session kayıtlarından oluşan "Inhouse Sessions" albümü ile 14 sene önce müzik sektörüne adımını attı. Bu ikili çağlar önce China Band diye bir grup kurmuşlardı. Bunu hatırlıyorsan konser haberlerine bakma, yaşın tutmaz–giremezsin.

2005 yılında yayınlanan "Are You Satisfied?" albümü, "Sheep" ve "Bandare" gibi hit şarkılar, yurtiçi ve yurtdışında gerçekleştirilen 150`nin üzerinde konser ile Rebel Moves o yıllarda alternatif müzik sahnesine damgasını vurdu. Grubun, "O grup Türk müymüş?" sorularını sabırla cevapladığı, dönemin top modellerinden birinin "Hello, we love your music" diye Ömer'i tebrik etmesiyle artık Türk'üz demenin bir gereği kalmadığına karar verdiği dönem.

Grup üyeleri, son olarak geçtiğimiz Mart ayında yayınladıkları "Kimileri Bir İleri" albümünün ardından tamamen session olayına kitlenerek bazı müzisyen arkadaşları ile gerçekleştirdikleri jam session konserler, stüdyo kayıtları gibi işlerle "v2015 sessionOBsession" adı altında rebelmoves.com adresinde takılıyor.

Elektronik müziğin alt türlerinin birbiriyle iç içe geçtiği günümüzde, bu türün hakkını veren ve günde birmilyon tane müzik üretmekten biraz deliren Haximum/Hakan Özer'in alt yapıları,

Babaçay/Erol Çay'ın gerek vokali, gerek enstrumanları ile bazen yerel bazen evrensel öğeler kattığı ve baya dağda kimselerin olmadığı bir yerde yaşadığından çoğu zaman ne dediği anlaşılmayan sözleri,

Ve reklam müzik piyasasına her dönem taze kan pompalayan,her geçen yıl içindeki sahne aşkı azalacağına artan Jazamax/Ömer Ahunbay ise yılların verdiği deneyimle grubun hem vokal hem de elektronik ritim bölümlerinde ön planda.

Grubun jam session konserlerinin müptelasi olanlar festival sahnelerinde, www.rebelmoves.com adresinde, ıssız adalarda, sessiz sedasız hatta ansızın gerçekleşen sessionlarda, Jingle House stüdyolarında ve çeşitli mekanlarda Rebel Moves'u izleyebilir, dinleyebilir–siz de bir Rebelseniz sahneye bile çıkabilirsiniz.

Son olarak bir eksisozluk entry'si ile grubu özetlersek: "bu adamlar sanki anneanneden kalma kıymeti bilinmeyen bir yerlerde bizi bekleyen eşyalar gibiler. herkes çok sevsin istiyorum." scaramouche

 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ahırkapı Roman Orkestrası
Ahırkapı Roman Orkestrası
Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Apolas LERMİ
Apolas LERMİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile