Gülçin ERGÜL

Gülçin Ergül, 30 Ekim 1985'te İstanbul'da doğdu. 
Müziğe Pera Güzel Sanatlar Akademisi'nde piyano eğitimi alarak başladı. Atatürk Kültür Merkezi Devlet Opera ve Çocuk Balesi Topluluğuna ve Çocuk Korosuna seçildi; Kuşadam ve Prens, Kül Kedisi, Fındıkkıran, Uyuyan Güzel, Kral ve Ben, Midas'ın Kulakları, Turandot gibi oyunlarda uzun yıllar kadrolu çocuk sanatçı olarak performans gösterdi. 
Orta ve lise öğrenimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Bale Bölümünde tamamladı. 
Jingle'lar seslendirdi. Girl-band kurma hayalini HEPSI ismi adı altında resmi olarak 2004'te gerçekleştirdi.  
Hepsi 1 (2005), Hepsi 2 (2006), Hepsi Pepsi Single (2006), Winx Club Soundtrack (2008), Hepsi Şaka 10+1 (2008) olmak üzere 3 albüm ve 2 single dinleyiciyle buluştu. 
Reklamlarda, bir çok dizide ve sinema filminde oyunculuk yaptı. 
Hepsi 1 isimli dizide Gülçin isimli bir karakteri canlandırdı.  
Yüksek Lisans öğrenimini MSGSÜ Devlet Konservatuvarı Modern Dans bölümünden mezun olarak tamamladı.Uzun yıllar tüm dünyadan çok sayıda önemli koreograf ve eğitmen ile bir çok dans tarzında çalıştı ve perform etti.  Kreatif dansçı olarak dans ettiği çağdaş işlerin yanı sıra, koreograflık üzerine çalıştığı dans kompozisyon projelerinden bazılarını sahneledi.
2009'da Hepsi grubundan ayrıldı. Solo Müzik kariyerine Avrupa Müzik etiketiyle çıkan "Bravo!, Yastıklara Sarılıp Yatar Mıydın, Ara Ara" isimli söz ve müziğinin kendine ait olduğu şarkılarının yer aldığı "Bravo!" (2011) isimli ilk solo maxi single'ı ile devam etti. İlk klibini Billboard Türkiye'de bir numara olan ve TTNET Müzik'te En Çok Dinlenilen ikinci şarkı olan "Ara Ara" isimli şarkıya çekti. 
Solo kariyerine tek başına devam eden Gülçin Ergül, 2015 yılında Arpej yapım etiketi ile “Bir tanecik aşkım” maxi single ını çıkardı.Bu maxi single da ilk klipini  “Bir tanecik aşkım” şarkısına çekti.

 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ahırkapı Roman Orkestrası
Ahırkapı Roman Orkestrası
Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Ankara Orkestra, Ankara Pop Orkestrası,
Aymila Taşçı
Aymila Taşçı

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile