Ayşen
Videoyu indirmek için tıklayın.

1 Ocak tarihinde Edirne de doğdu. Liseyi ise Samsun Namık Kemal lisesinde bitirdi. Bu okuldayken Milli Eğitim bakanlığının düzenlemiş olduğu müzik yarışmasında Türk Halk Müziği dalında solist olarak Türkiye 1.si oldu.

Lise bitince 1993 yılında İTÜ Türk musikisi devlet konservatuarı temel bilimler bölümüne girdi. 1998 yılında mezun oldu. Son sınıftayken 1997 kasım ayında Türkiye de büyük bir ilgi uyandıran ve yüksek satış yakalayan 'Uzaktan Geldim' adlı albümünü çıkardı. Bu albümde İngiliz aranjör Gary Stevens’la çalıştı. Gary Stevens duran duran, simply red, zucchero gibi dünyaca ünlü isimlerin aranjörlüğünü yaptı. Ayrıca albümde Zeynep Talu, Umut Kızılaslan, Eda Aslan söz yazarı olarak yer aldı. Albümdeki 7 şarkı cover parça 1 şarkının bestesi MFÖ’den Fuat Güner’e aitti. Albümde ilk klip Ömer Faruk Sorak imzalı 'Nerdesin' adlı şarkıydı. Diğer kliplerden biri Kıvanç Baruönü tarafından İzzet Öz’ün evinde çekilen 'Aman Be' adlı şarkı diğeri ise dalyan da sualtında çekilen 'Uzaktan Geldim' adlı şarkıydı.

Tv ve basından büyük ilgi görüp desteklenen bu albümün hemen ardından 2. albümü 2 'Bir Günah Daha'yı çıkardı. Albümden çıkan ilk klip Murat Küçük tarafından 'Eskiden Olsa' adlı şarkıya çekildi. 2. klip yine Murat Küçük imzasını taşıyan 'Sen Bitti Zannet' şarkısıydı. Bu esnada İstanbul Gelişim Orkestrasının solistliğini yapmaya başladı. Orkestrada Garo Mafyan, Attila Özdemiroğlu, Asım Ekren, Selçuk Başar, Uğur Başar ve Neco’yla yer almaktaydı. 6 yıl boyunca çalıştıktan sonra Enbe orkestrasının solistliğini yapmaya başladı. Behzat Gerçeker yönetiminde ki orkestrada 6 yıl çalıştı.

Enbe’nin çıkarmış olduğu ilk albümde süperstar Ajda Pekkan’ın klasiklerinden 'Yeniden Başlasın' adlı şarkıya ve Whitney Houston’ın söylediği 'Greatest Love Of All'a sesiyle yine hayat verdi. Enbe’nin 2. albümünde ise 'She's a Maniac'ı kendi yazdığı sözlerle coverlayarak beğeni topladı.

Şu an halen İstanbul Gelişim Orkestrasının solistliğini yapmaktadır. Ayrıca 8 kişilik kendi grubuyla özel gece ve konserlerde Türk halk müziğinden pop müziğine Türk sanat müziğinden yabancı müziklere her tarz repertuarı ile ilgi toplayan sahne Showlarıyla programlarda yer almaktadır...

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Ahırkapı Roman Orkestrası
Ahırkapı Roman Orkestrası
Ajda Ahu GİRAY
Ajda Ahu GİRAY
Aliye MUTLU
Aliye MUTLU
Apolas LERMİ
Apolas LERMİ
Art İstanbul
Art İstanbul

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile