Semih SAYGINER

Yapmış olduğumuz işlerden fotoğraf bilgi linkleri;

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.539105322799006.1073741840.194277067281835&type=3

Semih Saygıner'in iki ayrı performansı bulunmaktadır.
Yukarıda videosu bulunan (1. proje)
İlki, yaklaşık 1 saat süreli konuşma programıdır (1 saat olarak formatlanabilir). Oldukça mizahi bir dille, dünya bilardo şampiyonluğu ve profesyonel bilardo kariyeri boyunca yaşadıklarını aktarmaktadır. Profesyonel kariyeri halen devam etmektedir. ‘’Rağmen Başarmak’’, ‘’Oyun Nasıl Kazanılır’’, ‘’Başarı için Sürekli Gelişim’’, ‘’Fark Yaratmak için Kendin Olmak’' ,''Girişimcilik'',''İnovasyon'',Motivasyon''  vb, şirketlere ilham veren konularla dolu bir konuşma içeriği var. Ayrıca ilaç sektörünün de yakından tanıdığı bir isimdir.

İkinci format ise "Masamda Birikmiş Hikayeler”. Konuşma programı + Bilardo Show’dan oluşan özel bir gösterim. Süresi aynı şekilde 1,5 saattir. Bu modeli tercih ettiğinizde programdan en az 5-6 saat önce özel olarak kiralanmış bilardo masasının toplantı salonuna getirilmiş olması ve kurulumunun yapılması gerekiyor. Her toplantıda Semih Bey’e mutlaka ekibimizden bir ya da iki kişi eşlik ediyor. Barkovizyon, ses sistemi, bilardo masası aydınlatması vb teknik detayların da toplantıyla beraber planlanması gerekiyor. 

Referanslar; 

KONUŞMACI REFERANSLARINDAN ÖRNEKLER: Enerji SA, CİSCO, Abbvie İlaç, Shell, Astellas, Borçelik,Sanovel,Turkcell,Ak Sigorta,Lassa,Remax vb...
GÖSTERİ REFERANSLARINDAN ÖRNEKLER: Sabancı Grubu – Vista Turizm, Pfizer, Glaxho Smith Cline, Swatch, Boehringer Ingelheim, Fayrouz, Sanofi Aventis, BMW, Arçelik, Astra Zeneca, Opel, Temsa, Türk Telekom, TTNet, Airfel, Ak Sigorta , Cigna Finans vb…
Biografi;
Semih SAYGINER, 12 Kasım 1964'de Adapazar’ında dünyaya geldi. Bilardoya ilgisi lise döneminde başladı. İlk başarısını 1981’de katıldığı İstanbul Bilardo Şampiyonası’nda 1.’likle kazandı. 1988’de Türkiye’de gerçekleşen ve uluslararası arenada ünlü Bilardo sporcularının da katıldığı bir gösteri turnuvasında ıstakasını konuşturdu ve tüm bilardo camiasının ilgisini çekti. 

1991 German Open Turnuvası’ndaki başarısı ve İstanbul Efes Pilsen Grand Prix’indeki derecesiyle adından söz ettirdi. Ardından 1992’de Almanya’da yapılan Berlin Dünya Şampiyonası’nda son oynadığı maçta, Dünya 3 Bant Bilardo Şampiyonu Raymond Ceulemans'ı 3-0 yenerek Dünya 8.si oldu. 1993’te Berlin’de Dünya 3.sü olarak Dünya Klasmanı'nda altıncılığa kadar yükseldi. 

Semih SAYGINER, 1994 yılında Belçika’da düzenlenen Gent Dünya Şampiyonası’nda 1.ci olarak ilk Dünya Kupası'nı kazandı. Bu başarısıyla Dünya Klasmanı’nda 3.lüğe yükseldi ve iki dünya rekoru kırdı. Daha sonra yeniden kırılan bu rekorlar ise şöyle; 1994 - 45 sayı 11 vuruş - 4.090 ortalama (3 Set), 1994 - 50 sayı 14 vuruş - 3.571 ortalama (3 Set). 

Yine 1994 yılında bilardonun en önemli ligi olarak bilinen Hollanda Takımlar Ligi’ne transfer oldu. 1998’de Antalya-Kemer’de yapılan Dünya Bilardo Şampiyonası’nda (3 bant) finalde Hollanda’lı Cerwin Walentijn’i yenerek 1. oldu. 2003’de Almanya-Mönchengladbach’daki Dünya Bilardo Takım Şampiyonası’nda Tayfun Taşdemir’le birlikte finalde Yunan takımını yenerek Türkiye’ye şampiyonluk getirdi. 

25 kez Türkiye Grand Prix şampiyonu olan SAYGINER, 3 bantta 14 kez Türkiye Şampiyonu oldu. Karambolde 10 kez Türkiye Şampiyonu olurken, Cadre 47/2’de ve tek bantta da birer kez Türkiye Şampiyonluğu başarısını yakaladı. 

Çeşitli mecralardan yılın sporcusu ödülüne defalarca layık görüldü. Üç yıl boyunca Portekiz Ligi’nde FC Porto Bilardo Takımı’nın kaptanlığını yaptı. 

2009 yılında Dünya’nın en büyük ıstaka üreticisi İtalyan Longoni, tüm Dünya’da satılmak üzere Dünya’nın en pahalı seri üretim ıstakalarını Semih SAYGINER adına üretti. 

Dünya Bilardo camiasında “Mr.Magic” ve “The Turkish Prince” lakaplarıyla anılan sporcunun, kendi adıyla bilardo literatürüne geçmiş 42 özel vuruş tekniği bulunmaktadır. 

Başarı hikayesi ile üniversiteler ve özel organizasyonlardan konuşmacı olarak davetler almakta ve bir çok dil konuşmaktadır. 

Bugüne kadar “Zeytin Dalı, Hacı, Bekarlar ve Aşk Yakar dizilerinde oyunculuk yaptı. 

SAYGINER, 2011 yılında “Gizli Aşk” adlı bir albümü dinleyicileri ile paylaştı., Airfel, Türk Patent Enstitüsü Marka reklamı, Arçelik ve Lassa reklamlarında marka yüzü olarak oynadı 

Halen profesyonel spor hayatının yanı sıra oyunculuk ve müzik ile de yakından ilgilenmekte, bu alanlarda projelerde yer almaktadır.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Acar BALTAŞ
Acar BALTAŞ
Ahmet ARPAD
Ahmet ARPAD
Ahmet ÇAKAR
Ahmet ÇAKAR
Ahmet Şerif İZGÖREN
Ahmet Şerif İZGÖREN
Akgün AKOVA
Akgün AKOVA

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile