Mehmet KOCABAŞ

Mehmet Kocabaş ODTÜ İşletme Fakültesi’nden mezun olduktan sonra çalışma hayatına 1984 yılında Sabancı Holding’e bağlı LASSA firması Personel Bölümünde başlamıştır. 1986 yılında Yönetim Hizmetleri Kısım Müdürü olarak ARGESA'da görev alan Kocabaş burada işe alım, iş tanımları, ücret ve maaş yönetimi gibi personel fonksiyonlarının yanı sıra, proje fizibilite çalışmaları ve yönetim enformasyon sistemleri geliştirilmesi üzerinde çalışmıştır.
Bunu takiben Personel Müdürü olarak BEKSA'da göreve gelen Mehmet Kocabaş bu şirkette geniş anlamda personel fonksiyonundan sorumlu olmuştur. 1989 yılında Tetra Pak’ta İnsan Kaynakları Direktörü olarak görev alan Kocabaş bu görevine 8 yıl devam etmiştir. Kocabaş bu şirkette endüstriyel ilişkiler, maaş ve ücret yönetimi, işe alım, yönetim geliştirme ve eğitim konularında bir çok çalışmalar yapmış ve sistemler geliştirmiştir.

1997 yılında Tetra Pak’tan ayrılan Kocabaş halen Praendex Europe’un Türkiye kanadında yönetim danışmanlığı yapmaktadır. Yaratıcılık Kocabaş’ın özel ilgi alanıdır. Kendisi bu konuda dünyadaki çeşitli çalişmaları incelemiş ve ilgili otoritelerin seminerlerine katılmıştır. Dünyaca ünlü yaratıcılık gurusu Edward 
de Bono’nun seminerlerini Türkiye’de verme yetkisini almıştır.

Öğrenen Organizasyonlar konusunda A.B.D. Vanderbilt Üniversitesinde 1995 ve 1996 yılları arasında araştırmalar yapan 
Mehmet Kocabaş, bu paralelde Tetra Pak Türkiye’de bir pilot çalışma yönetmiştir.

1994 yılından beri kendi teknesi ile yat yarışlarına katılan Kocabaş, yarışlardaki başarının temel unsurunun, ekibin iyi haberleşmesi, birbirini desteklemesi, birbirine güvenmesi, sistem düşüncesine sahip olması; özetle iyi bir takım çalışması sergilemesi olduğunu gözlemlemiştir. Bunun üzerine Türkiye’de 
yepyeni bir uygulama olarak verdiği takım çalışması eğitimlerini Yelkenli Teknelerde gerçekleştirmeye başlamıştır.

Kocabaş 1997 yılına kadar Brüksel’de Management Centre Europe adına öğrenen organizasyonlar konusunda bir dizi program vermiştir.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Acar BALTAŞ
Acar BALTAŞ
Acun ILICALI
Acun ILICALI
Ahmet ARPAD
Ahmet ARPAD
Ahmet ÇAKAR
Ahmet ÇAKAR
Ahmet Şerif İZGÖREN
Ahmet Şerif İZGÖREN

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile