Cüneyt ÖZDEMİR

Cüneyt Özdemir, Ankara’ da 8.2.1970'de doğdu. Ortaokulu  "Yükseliş Koleji'nde" okudu. Liseyi  "Ankara Atatürk Lisesi’ nde" bitirdi. "A.Ü. İletişim Fakültesi Radyo Televizyon" bölümünden mezun oldu. British Council bursu İle Londra'da multimedya üzerine çalışmalarda bulundu.

32.Gün Haber Programında 8 yıl ve ATV Haber Merkezin’ de ise 1 yıl olmak üzere, televizyon gazeteciliğinin arşivinden başlayarak, asistanlık, yönetmen yardımcılığı, yönetmenlik, muhabirlik ve yapımcılık gibi bölümlerinde görev aldı. 

CNNTürk'ün kurucuları arasında yer aldı. Ardından günlük yayınlanan  "5N 1K" programını hazırlayıp sunmaya başladı. Program kısa sürede Türkiye'nin bütün saygın televizyon haberciliği dalındaki ödüllerini topladı. 

Ayrıca, "Kız Kulesi Efsanesi", "Meşin Yuvarlağın Türkiye Serüveni", "Araba Sevdası", "Festival", "Herkesin Babasının Anlatacak Bir Hikayesi Var", "Paranın Seyir Defteri", "Nohut Oda Bakla Sofa","Paranın Seyir Defteri" adlı belgeselleri Türk televizyon kanallarında yayınlandı. 
Yapımcı olarak "Sağır ODA" dizisine imza attı. Son olarak internet televizyonu "odatv.com’u" kurdu.

Konuşma Konuları

Küreselleşme ve Şirketler (Dünyada savaşlardan olimpiyatlara uzanan örneklerle bir küreselleşme öyküsü ve küreselleşmenin hayatımıza katkıları.)

İnovasyon  (Milenyumun iş dünyasındaki yeni "Flenomeni inovasyonun" popüler kültür hayatındaki örnekleri üzerine eğlenceli ve düşündürücü bir sunum.)
Dünyada ve …… şirkette ki başarı öyküleri

Cüneyt Özdemir İle 5N 1K  (Şirket ve/veya kurum'la yapılacak karşılıklı görüşmeler ile oluşturulacak konuların 5N 1K formatında gerçekleştirilmesi)

Kitapları
 
Komutanın Şüpheli Ölümü (Eşref Bitlis Olayı) 
Ruh Hali 
Düşsesi 
Ratingsiz Sohbetler 
Kız Kulesi Efsanesi (A. Atasoy, Ö. Apaçe İle Birlikte...)
Onlarlaydım Ama Onlardan Değildim 
Flu 
Ah Benim Yarım Aklım (2007 yılının En İyi Tasarım Kitabı Ödülünü Kazandı)
Cehennem Kafesi (Guantanamo)

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

Acar BALTAŞ
Acar BALTAŞ
Acun ILICALI
Acun ILICALI
Ahmet ARPAD
Ahmet ARPAD
Ahmet ÇAKAR
Ahmet ÇAKAR
Ahmet Şerif İZGÖREN
Ahmet Şerif İZGÖREN

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile