Mine GEÇİLİ

1980 yılında Amasya’da doğdu. İlk orta ve lise eğitimini Samsunda, yüksek öğrenimini İ.T.Ü.Devlet Konservatuarı Temel Bilimler bölümünde tamamlayarak 2003 yılında mezun oldu. 
İlkokulla birlikte Samsun Belediye Konservatuarı ve Samsun Musiki Cemiyetinde lise öğrenimi bitene kadar keman ve ses eğitimi aldı. Bu korolarla birlikte birçok konser ve televizyon programlarında keman ve ses sanatçısı olarak görev aldı.
1 Aralık 2003 tarihinde Türk Eğitim Vakfının düzenlediği Ses Yarışmasında Türkiye 3.oldu. Mart 2004 tarihinde Bursa Belediye Konservatuarı ve Bursa Büyükşehir Belediyesinin düzenlemiş olduğu Zeki Müren Ses Yarışmasında 1.oldu.

Bireysel çalışmalarının yanında Ayışığı Grubunun vokalisti olarak da müzik hayatın devam eden Mine GEÇİLİ, Ayışığı Grubu ile birlikte dünyanın birçok ülkesinde ülkemizi temsilen sayısız başarılı konserlere imza atmışlardır.

2010 Kasım ayında çıkardığı ilk solo albümü olan ''Gece Kirpikli Kadın'' ile en çok satanlar arasında yerini almıştır.
2013 Şubat ayında çıkardıgı ''Bir Ömrün Şarkıları'' isimli 2.albümü ile tekrar müzik severlerle buluşmuştur.. 
3.albümü Mine'l Aşk 2015 yılının ilk haftası müzik marketlerde yerini almıştır..Cumartesi akşamları TRT MÜZİK te yayınlanan ÖMÜRLÜK ŞARKILAR programının solistidir..Çalışmaları halen devam etmektedir... 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Aleyna TİLKİ
Aleyna TİLKİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile