Esra İÇÖZ

Esra Akdoğan İçöz, (d. 9 Ocak 1978İstanbul),Türk Sanat Müziği şarkıcısı.

Hayatı ve Eğitimi

İlk ve orta eğitiminden sonra lise eğitimini Burhan Felek Lisesi'nde tamamladı. 1994'de Üsküdar Musiki Cemiyeti'ne girdi. 5 yıl süreyle burada repertuar, usul ve nazariyat dersleri aldı. 1996'da İstanbul Teknik Üniversitesi devlet konservatuarı sınavlarına girerek iki bölümde okumaya hak kazandı.

Ses Eğitimi

Ses eğitimi bölümünde eğitimine başladı. Alâeddin YavaşçaTülun KormanÇetin KörükçüSelahattin İçliRahmi Sönmezocak gibi değerli hocalardan ders aldı. Aynı yıl TRT İstanbul Radyosu'nun açmış olduğu amatör ses yarışmasında Marmara bölge birincisi seçildi.

1997'de yine TRT İstanbul Radyosu'nun yetişmiş ses sanatçı sınavını kazanarak bu kurumda görev yapmaya başladı. TRT'de birçok konser ve etkinliklerde yer aldı. 2001'de İTÜ Devlet Konservatuarı Ses Eğitimi Bölümü'nden birincilikle mezun oldu, bir yıl müzik öğretmenliği yaptı.

Cemal Reşit Rey İstanbul Türk Müziği Topluluğu

Türkiye'nin birçok yerinde bulunan Musiki Dernekleri'nin düzenlediği konserlere konuk sanatçı olarak davet edildi. 2004 yılında bestekâr Esma Karamancı'nın eserlerinden oluşanYaşamın Sesi adlı albüm çalışmasında solist olarak yer aldı. 2005 yılında kurulan Cemal Reşit Rey İstanbul Türk Müziği Topluluğu'na katıldı. Halen bu topluluktaki çalışmalarına devam etmektedir.

 

 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Aleyna TİLKİ
Aleyna TİLKİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile