Yakup EKİN

19 Mayıs 1975 Erzincan doğumlu Yakup Ekin, 

Eğitiminin bir kısmını Erzincan’da, sonrasını da İstanbul’da tamamladı. ilkokul yıllarında müzik öğretmeninin Yakup Ekindeki yeteneği görmesi ve onu okul korosuna alarak yönlendirmesi ile sanatçının müzik yolculuğu başladı. 
Yakup Ekin, yeteneğini geliştirmek için İstanbul’da önemli müzik ustalarından eğitim aldı ve 14 yasında ilk kez sahneye çıktı. İstanbul’da farklı mekanlarda sahne aldığı o yıllar sanatçının ilk beste, söz ve şiirlerinin de ortaya çıkmaya başladığı bir dönüm noktası oldu. 
Yakup Ekin müzik çalışmalarının yanı sıra reklam sektöründe de metin yazarlığı ve tanıtım danışmanlığı yaptı. 2004 yılında sanatçının ilk albümü Giderim Buralardan müzik marketlerdeki yerini aldı. 
İlk albümünde istediği çıkısı yakalayan Yakup Ekin ikinci albümü "Bir Nefes" ile en iyi çıkış yapan erkek sanatçı olarak Kral Tv ödüllerinde aday oldu. 
Sonrasında İstanbul Plak etiketiyle üçüncü albümü Senden sonra ile müzik severlerle buluşan sanatçı, 4. albümü TUTSAK ile sevenleriyle tekrar buluşmaya hazırlanıyor.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Aleyna TİLKİ
Aleyna TİLKİ

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile