Tuğba ÖZERK

Tuğba ÖZERK

Tuğba Özerk, müziğe 7 yaşında TRT ve İzmir Devlet Konservatuarı çocuk korosunda başladı. 12 yaşında yolu Sezen Aksu ile kesişti. Yıllarca Sezen Aksu’nun vokalistliğini yaptı. Tuğba Özerk, yıllar sonra kendi kanatları ile uçmaya karar verdi ve iki yıl önce ‘Dün Gibi’ isimli ilk albümü çıkarttı. Müzik dünyasına adım atan Tuğba Özerk, eğitimli bir sanatçı olmanın avantajlarını her zaman yaşadı.

Tuğba Özerk, şimdi ikinci albümü ile adından söz ettiriyor. Aldığı müzik eğitimi ile emin adımlarla ilerleyen Tuğba Özerk, ikinci albümünde Sezen Aksu’nun klasikleşmiş şarkısı ‘El Gibi’yi ve Nazan Öncel’in şarkılarını yorumluyor. Kendisine inanan ve güvenen insanları utandırmayacağını söyleyen Tuğba Özerk, “Ben Sezen Aksu’dan, Nazan Öncel’den çok şey öğrendim. Müzik yaşantım çocuk yaşlarda başladı. Yaptığın işin iyi bir şekilde eğitimini aldım. Günümüzde eğitimin çok önemli olduğunu düşünüyorum” diyor.

Bu albümde Tuğba Özerk’e Ercan Saatçi söz, beste ve düzenlemelerde destek oldu. Aynı zamanda albümün prodüktörlüğünü yaptı. Ayrıca albümde Genco Arı, Reha Falay, Sonay Yağız Söz, Tufan Taş gibi ünlü isimlerin imzaları göze çarpıyor. Tuğba aldığı eğitim ve Allah vergisi bir yeteneği ile albümde 5 şarkıya da kendi söz ve besteleriyle hayat verdi.

Tuğba Özerk albümünün ikinci klibini önümüzdeki hafta “Sende Kaldı” isimli şarkısına çekiyor.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile