Tarık MENGÜÇ

Tarık MENGÜÇ

 
Tarık Mengüç İstanbul'un fakir semti Kuştepe'den çıkan genç bir yıldız. İlk albümü 'Şakşuka' ile ilk gün 10 binlik satış rakamı yakalayan Tarık Mengüç'e hayranları "Varoşların Tarkan'ı" diyor.

Tarık Mengüç, İstanbul'un fakir mahallelerinden Kuştepe'de doğup, büyüdü. Esmer tenli Roman Tarık'ın küçüklüğünden beri hep bir ideali vardı: Yıldız olmak. Bu işi kolay yoldan yapabilirdi. Bir star yarışmasına girebilir, sansasyon yaratarak gündeme gelebilir ya da ona buna 'atıp tutarak' şöhreti kovalayabilirdi. Ama o önüne 5 sene önce bir hedef koydu. Önce şan dersleri aldı. Ardından da yeteneklerini geliştirerek beste yapmaya başladı. Sonra da bu besteleri satıp para kazandı. Sibel Can'a, Davut Güloğlu'na beste sattı. Ayça Tekindor da onun bestesi 'Yıkılıyor'la çıkış yaptı.

REKORLAR KIRDI

Kendinden emin olduğunda da plakçı Şahin Özer'in kapısını çaldı. Özer Tarık'ın sesine hayran kaldı, hemen stüdyoya soktu onu, ilk albümünü hazırladı 'Şakşuka' isimli şarkısı büyük yankı uyandırdı ve çıktığı gün 10 bin satarak rekor kırdı. Tarık, 5 yıllık 'kalkınma planını' başarıyla tamamladı. Sırada gelecek 5 yıl var. Hedefi yine belli: Dünya starı olmak!

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile