Murat DALKILIÇ

Yapmış olduğumuz işlerden fotoğraf bilgi linkleri;

 

https://www.facebook.com/media/set/?set=a.713137732062430.1073741918.194277067281835&type=3

Murat Dalkılıç, 7 Ağustos 1983'de İzmir'de doğdu.

Dalkılıç Beykent Üniversitesi oyunculuk bölümünden 2012 yılında mezun oldu. Piyano eğitimi alan Murat Dalkılıç 15 yaşında ilk müzik grubunu kurdu.

Kuşadası'nda orta öğretimi yıllarında sosyal faaliyetlere eğiliminden dolayı derslerini bile aksatan Murat Dalkılıç o dönemde basketbolcu olmaya karar verdi. Bir yandan da müzik, resim ve basketbolun dışındaki diğer sosyal faaliyetleri de hobi olarak yapıyordu.

15 yaşında okulda ilk müzik grubunu kurdu ve grubun solistliğini üstlendi. Kuşadasıspor’da profesyonel basketbolcu olduğunda daha 17 yaşındaydı. 1 yıl sonra basketbolu tamamen bırakıp müzik yapmaya karar verdi.

Müzik kariyerine ilk olarak müzikli mekanlarda gitar çalarak başlayan Murat, çok kısa bir süre içerisinde çok güzel bir yol kat etti . İzmir'in gece hayatındaki en önemli mekanlarından sonra bütün Türkiye'de önemli mekanlarında sahne programlarına devam etti. İlk albümü Kasaba ile 2008 senesinde profesyonel anlamda müzik sektörüne giren Dalkılıç bu yıllar içinde dinleyicinin sevgisini kazandı. 2012 mayıs ayında çıkarttığı 2.albümü olan Bir Güzellik Yap ile çıktığı, yaklaşık 4 ay süren Türkiye turnesinde sanatçıyı yaklaşık 2 milyon kişi dinledi.2014 te çıkardığı "Daha Derine" albümü ile yakaladığı başarıyı devam ettirirken, TV/Sinema'da kendini gösterdi.Önce TV8'de yayınlanan "Söyle Söyleyebilirsen" isimli programda bir sezon sunuculuk yaptıktan sonra StarTV'de yayınlanan "Sil Baştan" dizisinde rol aldı ve "Mazlum Kuzey" isimli  filmde konuk oyuncu olarak destek verdi.

Murat Dalkılıç bu sene İstanbul Bilgi Üniversitesi Sinema – Televizyon bölümünde master eğitimi almaya başladı.

 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile