Kenan DOĞULU

Beş yaşında iken konservatuarın piano bölümünde birincilikle girdi. Altı sene piano bölümü sonrası gitar bölümüne geçti. Bu esnada tiyatro eğitimi, çocuk korosunda solistlik, ritmli sazlar ögrenimini de sürdürdü.

Daha sonra ortaokulu basarı ile bitirip, konservatuara flüt bölümü ile devam etti ve basarılı bir sonuçla mezun oldu. Muzik kariyerini ilerletmek, show dünyasının kalbinin attıgı Amerika'dan, yenilikleri ülkemize tasıyabilmek amacı ile Los Angeles'ta bulunan "Musician Institude" de basladığı yüksek ögrenimine Bilgi Üniversitesi müzik bölümünde devam etmektedir.

Ülkesinde çok meshur, çok sevilen ve begeniyle izlenen bir sanatçı  oldugu halde Kenan Doğulu, müzik kariyerinin hala basında olduğunu varsayarak, çok daha büyük projeler düşünmekte ve her yeni gün hedeflerini daha da büyütmektedir. Sanatçı, müzik piyasasında ülkesinde oldugu kadar, yurtdısında da önemli projelere imza atmayı ve ününü buralara taşımayı planlamaktadır.

Sanatçının ilk albümü "Yaparım Bilirsin" Ağustos 1993'te piyasaya çıktı. O yıl verdiği 93 konserle Türkiye çapında ciddi bir rakama ulaşan Kenan Doğulu'nun, ikinci albümü "Sımsıkı Sıkı Sıkı" Aralık 1994'de piyasaya sürüldü ve bir yıl içinde 175 performansla ulaşılması güç bir basarı  kazandı.

1996 Ağustos ayında müzik marketlerde yerini alan "Kenan Doğulu 3" isimli albümü yogun bir ilgiyle sevenlerinin beğenisini kazanmıştır. Bu albümdeki "Hiç Bana Sordun mu?", "Günah Degil mi Bana?",ve Cumhuriyetimizin simge parçalarindan "10.Yıl Marşı" nın yeni düzenlemelerinin yer aldığı "Kenan Doğulu 3.5" isimli Maksi Single aynı yıl Eylül ayı ortalarında müzik piyasasına sunulmuştur.

Bilindiği gibi önceki kimliği ile 10. Yıl Marşımız, 29 Ekim 1997 tarihinde Sanatçı Kenan Doğulu tarafından yeniden düzenlenerek, günümüz Türkiye'sine ve Türk Milletine sunulmuştur. Cumhuriyet Marşımızın gündeme gelmesi, medyatikleşmesi, çocuklara ve gençlere hitap etmesinde Sanatçının çok büyük bir katkısı olmuştur. 1998 yılında Cumhuriyetimizin 75.Yıl Kutlamaları çerçevesinde, Bursa'dan baslayıp,Antalya, İstanbul, Ankara, Iskenderun, Samsun, Selçuk'a kadar devam edip, İzmir'de noktalanan bir "Cumhuriyet Turnesi"ni de başarı ile tamamlamıştır. Yaparım Bilirsin, Kurşun Adres Sormaz ki, Sımsıkı Sıkı Sıkı, Can Bebeğim, İsyan Bu, Hiç Bana Sordun mu?, Kandırdım, Günah Değil mi Bana?, 10. Yıl Marşı, Hiç Bana Sordun mu? (Remix), Gelinim, Dağ Başını Duman Almış, Ben Güzelden Anlarım, Ben Senin Herşeyinim ve son olarak Tükendim adı altında 15 klibi bulunmaktadır. Dinar'da çekilmis olan "İsyan bu" adlı parçanın klibi, sadece burada bulunan depremzedelere yardım amacı ile yapılmış ve mağdur olan vatandaşlarımıza maddi destek sağlamıştır. Ayrıca, sahibi bulunduğu ve 1993 Aralık ayı sonunda faaliyete geçen Doğulu Ses ve Görüntü Hizmetleri Ltd. Sti. Temmuz 98 tarihi itibari ile tecrubeli ve yepyeni kadrosuyla "Doğulu productions" adı altında kendi binasında hizmete girmiştir.

Doğulu Productions, bugüne kadar Sanatçı Kenan Doğulu'nun albümlerine imza atmış ve ayrıca yaklaşık üç yıldır bünyesindeki stüdyosunda değişik sanatçıların albüm kayıtlarını gerçekleştirmiştir. Bunun yanısıra her türlü, yerli ve yabancı konserler, spor organizasyonları, CD Plus prodüksiyonları, digital kayıt ve mastering çalışmaları da devam etmektedir. Sanatçı bu sıralar yeni albümün çalışmalarını da bitirmiştir. "Ben Senin Herşeyinim" isimli albümü 15 Eylül 1999'da, satışa çıkmıştır. Albümde bulunan tüm parçaların söz ve bestesi yine Kenan Doğulu'ya aittir. "Ben Senin Herşeyinim" isimli 4. Albüm, Bay Müzik Üretim ve Doğulu Productions ortak yapımı olarak çıkmıştır. Uzun bir zamandır titizlikle hazırlanan bu albümün prodüktörü Naci Baysu, aranjörü ise Ozan Doğulu'dur. Albüm, Doğulu Productions Stüdyoları'nda hazırlanmıştır. Yeni albümdeki sarkıların 10'unun sözü ve 8'inin bestesi Kenan Doğulu'ya diğer iki şarkıdan birinin bestesi Ozan Doğulu'ya, diğerinin bestesi ise Tarik Sezer'e aittir.

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile