Dilek BUDAK


İstanbul doğumlu.

Üsküdar Musiki Cemiyetinde bir yıl ders aldı. Batı eğitimini Avni Uygun’dan aldı… Kısa bir süre gitar dersleri aldı… 200’e yakın kendisine ait söz ve bestesi var. İlk albümünde kendisine ait 5 söz ve bestesini yorumladı… İkinci albümü kendisine ait 5 söz ve beste olmak üzere 7 şarkının sözü kendisine ait… üçüncü albümünde ünlü yunanlı bestecilerin dışında 5 söz beste 2 yunan şarkıya söz yazarak bestecilik yönünü yine ön planda tutarak duygularını sevenleriyle paylaşmanın mutluluğu içerisinde. Onlardan aldığı sevgiyi kat kat sevenlerine avuç dolusu nota ile paylaşan Dilek Budak bestelerini yaparken en büyük katkıyı sevenlerinin o muhteşem sevgilerini yüreğinden hissetmesi ile gerçekleştiriyor. Dilek Budak sevenlerine şöyle sesleniyor

Aşklar bitmedikçe,
umutlar tükenmedikçe,
sizler beni sevdikçe
Allah ömür verdikçe,
ve Nefesim yettikçe,
Sizlerleyim…

“Müziğe atılmam lise yıllarında başladı. Artık kendi geleceğimi kararlaştırmak aşamasındaydım. Önce aile içinde müziğe ve yorumculuğa yatkın olduğum konusunda destek aldım. En büyük desteğim bu konuda annem ve ağabeyimden gördüm… ”
İlk albümü 2003 Nisan’ında yaptığı “Aşka Yürek Gerek” oldu.. Dilek Budak bu albümde yer alan “Aşka Yürek Gerek” şarkısıyla 2003 yılına damgasını vurdu.
Dilek Budak sevgiyle beslenen bir insan olarak Aşkı şöyle tanımlıyor
‘Sevgi ve Aşk ‘insana bahşedilen en ihtişamlı hediyedir ne mutlu sevgisine , Aşkına sahip çıkabilene önemli, olan seviyorum demek değil ona bütün gücü ile sahip çıkabilmektir.vazgeçmemektir.sözde değil,özde olabilmektir Aşk yalan değildir ölene kadar pes etmemektir bazen aşılmaz duvarlar önüne çıksada gerçek Aşk o duvarı yıkabilmektir.

Şarkıları

Adını Yıldızlara

Ah Ne Zaman

Aşka Yürek Gerek

Bip

Elde Olan

Gitmeliyim

Kara Kış

Muamma

Ölelim Mi Be

Parti

Vur Vur

 

BU KATEGORİNİN DİĞER SANATÇILARI

90'lar Konsepti
90'lar Konsepti
AbartJazz
AbartJazz
Ahmet ÖZHAN
Ahmet ÖZHAN
Ajda PEKKAN
Ajda PEKKAN
Akşam Sefası
Akşam Sefası

SANATÇI TALEP Formu

  • Yenile